دات نت نیوک
 

روند بهبودی بعد از جراحی

همانطوریکه می دانید جراحی زیبایی بینی اغلب شامل تغییرات اساسی در استخوان و غضروف ها می شود، بنابراین ممکن است بدن انسان زمان طولانی تری نیاز به ترمیم و درمان خود داشته باشد. معمولا زمان بهبودی بعد از جراحی بینی حدود دو هفته می باشد، اما بدلیل اینکه درمانها و تغییرات در بیماران مختلف، متفاوت است، همین امر سبب می شود که زمان بهبودی در بیماران نیز متفاوت باشد. زمان بهبودی شما بستگی به چندین عامل متفاوت دارد که شامل موارد زیر میباشند:

  • وضعیت سلامتی بیمار قبل از جراحی
  • تعداد تغییرات که برای رسیدن به بینی ایده آل ایجاد شده است
  • کیفیت مراقبت های مورد نیاز شما بعد از جراحی زیبایی بینی

مشاهده مطلب

توصیه های حیاتی بعد از انجام جراحی بینی

بعد از جراحی زیبایی بینی به جهت جلوگیری از بروز برخی از مشکلات و رسیدن به بهترین نتایج جراحی زیبایی، بیماران باید به توصیه های پزشکی که توسط جراح بینی به آنها ارائه می شود به صورت دقیق و منظم عمل نمایند. البته که تخصص و تجربه جراح بسیار برای رسیدن به نتیجه مطلوب موثر است اما به خاطر داشته باشیم که رعایت نکات توصیه شده تکمیل کننده کار جراح زیبایی است بنابراین تمامی این توصیه ها را با دقت کامل انجام دهید. این 20 توصیه مهم در زیر آورده شده اند:

  • ١.حداقل یک روز کامل از کمپرس سرد در اطراف بینی و زیر چشم های خود استفاده نماید.
  • ٢.در یک هفته اول از خندیدن بصورت کامل اجتناب کنید.
  • ٣.در یک هفته اول از صحبت کردن زیاد پرهیز نمایید.
  • ٤.با دهان باز عطسه کنید تا در هنگام عطسه فشار کمتری به بینی شما وارد شود.


مشاهده مطلب

 
 

تغذیه مناسب بعد از جراحی زیبایی بینی

زمانیکه برای جراحی راینوپلاستی آماده شدیم و روز جراحی مشخص شد، جراح شما داشتن تغذیه سالم قبل از جراحی را توصیه می کند. رعایت توصیه های پزشک به کم نمودن خطرات و پیچیدگی هایی در حین عمل بینی را کمک می کند. همچنین رعایت تغذیه مناسب به افزایش سریع روند بهبودی بعد از عمل زیبایی بینی کمک شایانی می کند.
بخاطر داشته باشید که به مدت 8 ساعت قبل از عمل بینی باید از خوردن و آشامیدن بپرهیزید و معده خود را خالی نگه دارید. در غیراینصورت خطرات و اتفاقات ناگواری در حین جراحی شما را تهدید خواهد نمود که معمولا بیمارنی که به این موضوع توجه نمی کنند در هنگام بیهوشی استفراغ نموده و امکان خفگی تهدیدشان می کند. اگر که شما بیماری دارید که باید قرص یا دارویی مصرف کنید حتما آنرا با پزشک خود مطرح کنید تا از پیشامدن اتفاقات ناگوار در حین جراحی جلوگیر کنید.

مشاهده مطلب