۴ نسل کیا سراتو در ایران

سلامت نیوز: کیا سراتو یکی از اعضای کلاس سدان‌های خانوادگی است که برای نخستین بار توسط شرکت خودروسازی کیا در سال ۲۰۰۴ معرفی شد. تاکنون چهار نسل از این خودرو توانسته‌اند در بازار داغ رقابت میان خودروها شرکت کنند اما از این میان تنها سه نسل از آن‌ها توانسته خود را به بازارهای ایران برساند.

به گزارش سلامت نیوز، این سه نسل توانستند موفقیت خوبی در بازار ایران به دست آورند و محبوبیت زیادی را کسب کنند. در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا با بررسی جزیی نسل‌های مختلف کیا سراتو شما را با این سدان محبوب آشناتر کنیم.

کیا اسپکترا، نسل اول کیا سراتو

خودرویی که در سال ۲۰۰۴ با عنوان نسل اول کیا سراتو به بازار عرضه شد، با نام عمومی LD در سراسر جهان شناخته می‌شود. هرچند که ممکن است نام کیا اسپکترا نیز به گوش شما آشنا باشد. این خودرو چهار سال پس از تولد توانست با کمک اطلس خودرو، خود را به بازارهای ایران برساند و به‌زودی به یکی از محبوب‌ترین سدان‌های خانوادگی تبدیل شود. قرارگیری مزایایی چون طراحی چشم‌نواز و مصرف کم در کنار قیمت ۳۵ میلیون تومانی از عوامل اصلی دخیل در این موفقیت بودند.

این خودرو نیروی موردنیاز خود را از یک پیشرانه ۲ لیتری گرفته و با استفاده از یک گیربکس ۴ دنده خودکار، آن را به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. قدرت تولیدشده توسط این پیشرانه ۱۴۳ اسب بخار و گشتاور آن ۱۹۰ نیوتن متر است. برای رسیدن از سرعت صفر به صد کافی است که ۱۱ ثانیه زمان در اختیار این خودرو قرار دهید. حتی با گذشت سال‌ها از ورود کیا سراتوی نسل اول به بازارهای جهانی هنوز می‌توان آن را ازنظر امکانات رفاهی مناسب دانست. وجود امکاناتی چون کروز کنترل، نمایشگر داخل آینه، آینه‌های جانبی برقی مجهز به گرم‌کن، سنسور باران و پارک عقب، سانروف دو حالته و اتولایت امکانات موجود در این خودرو هستند، که حتی یافتن آن‌ها در بعضی خودروهای امروزی نیز عجیب به نظر می‌رسد.

کیا فورته، نسل دوم کیا سراتو

درحالی‌که خریداران ایرانی در سال ۲۰۰۸ تازه چشمشان به جمال نسل اول کیا سراتو روشن شده بود، این شرکت خودروسازی تولید نسل دوم کیا سراتو را با عنوان کیا فورته یا کیا سراتو TD کلید زد. این خودرو که در سه کلاس هاچ‌بک، سدان و کوپه تولید می‌شد، توانست دو سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۰ به کمک اطلس خودرو مدل‌های کوپه و سدان خود را به ایران رساند. این نسل از کیا سراتو در بدو ورود خود علی‌رغم وجود رقبای قدرتمندی چون مزدا ۳ و تویوتا کرولا توانست به جایگاه خوبی در جدول فروش دست یابد. به دلیل همین استقبال هم بود که شرکت سایپا تصمیم به مونتاژ آن گرفت و طی مذاکراتی که با شرکت کیا انجام داد توانست در سال ۲۰۱۴ مونتاژ این نسل از کیا سراتو را در ایران آغاز کند.

نیروبخش این نسل از کیا سراتو یک پیشرانه ۱.۶ لیتری است که نیروی ۱۲۴ اسب بخار و گشتاور ۱۵۷ نیوتن متر را برای این خودرو فراهم می‌کند. مدتی پس از مونتاژ این مدل در خط تولید سایپا، کیا فورته با پیشرانه دو لیتری نیز به این خط تولید پیوست که می‌تواند قدرت ۱۵۶ اسب بخار و گشتاور ۱۹۴ نیوتن متر تولید کند. درهرصورت نیروی تولیدشده به‌واسطه یک گیربکس ۶ سرعته دستی به چرخه منتقل می‌شود و درصورتی‌که گیربکس دستی باب میل شما نباشد، می‌توانید یک کیا سراتو نسل دوم آپشنال خریداری کنید.

این نسل از کیا سراتو نیز ازنظر امکانات رفاهی چیزی کم نداشته و امکاناتی چون سیستم ورود و استارت بدون کلید، قرارگیری پدال شیفتر دنده در پشت فرمان، نورپردازی نشان‌دهنده‌ها، سیستم صوتی تصویری پیشرفته، دوربین دید عقب و سنسور پارک عقب نقطه درخشان نسل دوم کیا سراتو است.

سراتو YD، نسل سوم کیا سراتو

سال ۲۰۱۲ بود که نسل سوم کیا سراتو با عنوان سراتو YD با یک چهره متفاوت وارد بازارهای جهانی شد. این نسل از کیا سراتو که شباهت چندانی به نسل‌های پیشین نداشت و از هر لحاظ یک خودروی مستقل به شمار می‌رفت، توانست در همان بدو ورود موفقیت چشمگیری به دست آورد. این خودرو در سال ۲۰۱۴ برای ایجاد یک رقابت جدید با مزدا ۳ و هیوندای النترا به بازارهای ایران رسید و اطلس خودرو نیز در سال ۲۰۱۷ نسخه فیس‌لیفت آن را به دست خریداران ایرانی رساند.

این نسل نیز با دو موتور ۱.۸ و دو لیتری در نمایشگاه‌های خودروی ایران عرضه می‌شود که می‌توانید انتظار تولید قدرتی برابر با ۱۴۸ اسب بخار و ۱۷۳ اسب بخار را از هر یک داشته باشید. هر دو مدل از نوع دیفرانسیل جلو بوده و وظیفه انتقال قدرت در آن‌ها به یک گیربکس ۶ سرعته خودکار واگذار شده است. پیشرانه کم‌حجم‌تر برای رسیدن از حالت سکون به سرعت صد به یک ثانیه زمان بیشتر یعنی ۱۲ ثانیه