کوچک کردن شاخک های بینی با جراحی بینی

کوچک کردن شاخک های بینی

 یکی دیگر از مشکلاتی که به وسیله جراحی بینی می تواند برطرف شود کوچک کردن شاخک های بینی می باشد. اگر شما در مورد  شاخک های بینی اطلاعات کافی را ندارید، می توانید در این مقاله اطلاعات کافی در مورد عملکرد شاخک های بینی و همچنین مشکلاتی را که می توان در اثر بزرگ شدن شاخک های بینی برای بیمار به وجود بیاورد را مطالعه بفرمایید.

 

 معرفی شاخک بینی

 

 شاخک های بینی به دو قفسه در طرفین تیغه بینی گفته می‌شود. این ۲ قفسه را می‌توان با نامهای شاخک وسطی و شاخک پایینی نام برد . وظیفه اصلی شاخک های بینی گرم کردن هوای تنفسی برای وارد شدن به شش ها می باشد. همچنین از دیگر وظیفه  شاخک های بینی به وسیله وجود مژک های بسیاری در این شاخک ها وظیفه جلوگیری از عبور ویروس ها و عفونت ها از طریق هوای تنفسی را بر عهده دارند.

 زمانی که شما سرما میخورید شاخک های بینی بزرگ می شوند به طور طبیعی با عفونتهای به وجود آمده مقابله کنند. همچنین این مورد در زمانی که شما دچار آلرژی می شوید نیز به وجود می آید.

در مواردی ممکن است کرد به دلیل بروز اختلالات ای در عملکرد شاخک های بینی، به طور دائمی  شاخک های بینی بزرگ بمانند

 و این اتفاق باعث می شود تا بیمار احساس گرفتگی در مجاری تنفسی خود داشته باشد و به اصطلاح با مشکل تنفسی روبه رو شود.

کوچک کردن شاخک های بینی

 کوچک کردن شاخک های بینی با روش های جراحی

 

در یکی از روش هایی که برای کوچک کردن شاخک های بینی مورد استفاده قرار می گیرد دیدن مقداری کمی است شاخک ها کوچک کردن آنها کمک می کند تا مشکل تنفسی بیمار برطرف شود. در این روش باید دقت شود که مقدار کمی از مژک ها برداشته شود تا عملکرد شاخکهای بینی با اختلال مواجه نشود.

 

 در روش دیگر که به کاهش زیر مخاطی شاخک ها معروف است. جراح به وسیله برشی در پوست شاخک ها آن ها را بالا می کشد و از تیغه بینی دور می کند. در این روش اندازه مژک های شاخک های بینی تغییری به وجود نمی‌آید و عملکرد آنها حفظ می شود.

 

 همچنین در روش دیگری که وجود دارد شاخک های بینی را میشود به وسیله اسید و یا به وسیله لیزر اصلاح کرد. البته این روش  امکان از بین بردن مژک های شاخک های بینی را در پی دارد و در مواردی دیده شده است که بیماران بعد از استفاده از این روش کاربرد مژک های بینی خود را از دست دادند.

 

ارتباط شاخکهای بینی با خوابیدن

 

 موجود شاخک های بینی در هنگام میشه ما خواب هستیم  بسیار حائز اهمیت است. هنگامی که ما خواب هستیم به دلیل جلوگیری از ایجاد زخم بستر در طول شب حدود ۵۰ بار امکان دارد در حین خواب بچرخیم. چرخشی که در طول شب برای فرد به وجود  می آید به دلیل وجود شاخک های بینی می باشد. به این صورت که اگر شما به سمت چپ بخوابید شاخک سمت راست بعد از مدتی از مایعات پر شده و منبسط می شود. به همین دلیل با منبسط شدن آن شاخک بینی به تیغه بینی فشار میشود و باعث می‌شود شما بچرخید. همچنین این عمل برای زمانی که به سمت مقابل می چرخید نیز اتفاق می افتاد. 

 

پس دریافتیم که وجود شاخک های بینی از اهمیت زیادی برای سلامت فرد  برخوردار است و اگر اندازه شاخک های بینی از حد معمول خود بزرگتر شود می توان با روش های ذکر شده به اصلاح آن پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *