کم خونی در عمل بینی مشکل زاست ؟

کم خونی در عمل بینی

داشتن کم خونی در عمل بینی امکان دارد مشکل ساز شود. کسانی که دارای کم خونی هستند امکان دارد قبل از انجام جراحی بینی این سوال برای شما به وجود بیاید که، با داشتن کم خونی مشکلی در انجام عمل زیبایی بینی برایشان به وجود می آید یا خیر.

کم خونی یا آنمی بیماری است که در آن گلبول قرمز به اندازه کافی در خون وجود ندارد. در اثر نبود گلبول قرمز اکسیژن درست به بافت های بدن نمی رسد. در نتیجه شخص همواره احساس ضعف و خستگی می کند.

انواع کم خونی

وجود کم خونی در فرد امکان دارد موقتی و یا دائمی باشد. از شایع ترین نوع کم خونی موقتی در خانم ها می‌توان به دوران قاعدگی اشاره کرد. در بعضی مواقع هم به دلیل وجود زخم معده فرد دچار کم خونی موقتی می‌شود.

در مواردی که کم خونی (آنمی) دائمی است بدن فرد به صورت کلی گلبول قرمز کمی تولید می کند و یا در اثر نوعی بیماری گلبول های قرمز خون مرتب کاهش پیدا می‌کند.

نشانه های کم خونی

در موارد کلی وجود کم خونی در فرد می‌تواند علائم زیر را در پی داشته باشد:

  • رنگ پریدگی
  • ضربان قلب تند یا نامنظم
  • تنگی نفس
  • احساس درد در قفسه ی سینه
  • سردرد
  • سرگیجه
کم خونی در عمل بینی
کم خونی در عمل بینی

درمان آنمی یا کم خونی

در موارد کلی که کم خونی ناشی از کمبود ویتامین و یا آهن در بدن باشد، با استفاده از درمان های دارویی ایا تزریق ویتامین هایی مثل ب ۱۲ یا اسید فولیک و همچنین آهن به بیمار مشکل آن برطرف می گردد. در مواردی که کم خونی دائمی باشد با بستری کردن بیمار و یافتن نوع دقیق کم خونی آن، به درمان آنمی می پردازند.

وجود کم خونی در عمل بینی مشکل ساز است؟

پیش از جراحی بینی بیمار آزمایشاتی می دهد که وجود کم خونی در عمل بینی بررسی می شود. اگر میزان سطح هموگلوبین کمتر از ۱۰ باشد، باید این مشکل برطرف شود و سپس اقدام به جراحی بینی شود. البته به دلیل وجود انواع مختلف کم خونی در عمل بینی باید قبل از آن با پزشک خود مطرح کنید تا ابتدا نوع آن مشخص گردد. سپس برای رفع آن اقدام گردد.

در حین عمل بینی خون زیادی از دست میرود؟

در زمان جراحی بینی یک ماده بیهوشی به بیمار تزریق می شود. این ماده علاوه بر بیهوش کردن بیمار باعث می شود که رنگ ها در طول جراحی تنگ شود و میزان خون کمی از بیمار از دست رود (چیزی حدود ۱۰۰ الی ۲۰۰ سی سی ).
بعد از جراحی رگ ها به حالت قبل خود باز می گردد. اگر پس از عمل بینی خونریزی غیر طبیعی وجود داشت باید به پزشک خود اطلاع دهید تا با روش هایی مثل اسپری افرین باعث توقف خونریزی شود.

در نتیجه برای کم خونی در عمل بینی اگر قبل از جراحی اقدامات لازم را زیر نظر پزشک خود انجام دهید هیچ مشکلی نمی تواند در عمل بینی داشته باشد و می توانید جراحی نرمالی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *