کشف یک روش جدید برای درمان التهاب مزمن

سلامت نیوز: محققان دانشگاه آرهوس در دانمارک، به روشی دست یافتند که التهاب مزمن را درمان می‌کند و در درمان بیماری‌هایی مانند آسم، پسوریازیس و اچ آی وی، موثر است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،، بر اساس این مطالعه در سیستم ایمنی بدن مواد انتقال‌دهنده‌ای به نام سیتوکین وجود دارد که اصطلاحا IL-۱ نامیده می‌شود و نقش مهمی در تنظیم پاسخ ایمنی ایفا می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد کاهش اثرات IL-۱ نقش مهمی در درمان بیماری‌های التهابی دارد

ه گزارش پایگاه خبری مدیکال اکسپرس،مطالعات قبلی بر مهار سیتوکین یا مسیرسیگنالینگ این پروتئین تمرکز داشت؛ ولی به دلیل اینکه برخی بیماری‌ها از بیش از یک سیتوکین مشتق می‌شوند،‌ این روش با مشکلاتی همراه بود. محققان دانشگاه آرهوس به روشی دست یافتند که به‌طور همزمان چند سیتوکین را تحت تاثیر قرار دهد و از طرفی از عوارض جانبی ناخواسته جلوگیری می‌کند.در این روش یک گیرنده به نام IL-۱R۳ مورد بررسی قرار گرفت که با شش سیتوکین مختلف از گروه IL-۱ مرتبط است و با انسداد آن می‌توان التهاب مزمن را درمان کرد.مطالعات حیوانی برای درمان نقرس، آسم و پسوریازیس موفقیت آمیز گزارش شده است و محققان بر این باورند این روش در انسان نیز کاربرد دارد.

وب سایت منبع خبر : salamatnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *