چسبندگی بینی بعد از عمل

چسبندگی بینی بعد از عمل

چسبندگی بینی بعد از عمل بینی یکی از مواردی است که از عوارض پس از جراحی زیبایی بینی می تواند باشد. البته چسبندگی بینی بعد از عمل رابطه مستقیمی با جراح بینی داشته و در صورتی که جراحی در حین جراحی بینی بیش از حد دستکاری در بینی بیمار و مجاری تنفسی داشته باشد امکان چسبندگی بینی وجود دارد.

دلیل چسبندگی بینی

در داخل مجاری تنفسی مخاط بینی وجود دارد که وظیفه آن تنظیم رطوبت مجاری تنفسی برای تصفیه هوای وارد شده به بینی و ورود آن به ریه می باشد.

اگر در حین جراحی زیبایی بینی جراح داخل بینی را بیش از حد دستکاری کند و به مخلط بینی لطمه وارد شود احتمال چسبندگی بینی پس از عمل زیبایی بینی برای بیمار وجود خواهد داشت. پس در صورت برداشتن و یا ضربه وارد کردن به مخاط بینی در حین بهبود مخاط امکان چسبیدن مخاط به هم و ایجاد انسداد و گرفتگی در مجاری تنفسی وجود خواهد داشت.

از علائم مشهود چسبندگی بینی می توان به گرفتگی بینی،تنگی نفس و مشکلات تنفسی برای بیمار اشاره کرد که می تواند سلامت و آسایش فرد را پس از انجام عمل زیبایی بینی تحت شعاع قرار دهد.

چسبندگی بینی بعد از غمل

درمان چسبندگی بینی

برای درمان چسبندگی بینی پس از جراحی زیبایی باید از لایه سیلاستیکی داخل مجاری تنفسی به مدت یک هفته استفاده شود تا راه تنفسی باز گردد و مخاط بینی در این مدت پوشش داخلی آن بهبود یابد و از هم فاصله داشته باشند. به این ترتیب می توان چسبندگی بینی را بعد از جراحی برطرف کرد.

درمان گرفتگی بینی پس از عمل

گرفتگی بینی پس از عمل جراحی بینی تا چند هفته پس از جراحی به دلیل وجود ورم بینی طبیعی می باشد اما اگر با کمتر شدن ورم بینی همچنان گرفتگی بینی وجود داشته باشد این موضوع به دلیل عواملی چون وجود انحراف داخل تیغه بینی و یا کوچک کردن بیش از حد بینی به وجود آمده است که باید برای برطرف کردن آن راه های درمانی انجام شود که در بیشتر موارد راه درمانی آن جراحی ترمیمی بینی می باشد. در جراحی ترمیمی بینی جراح باید با توجه به شناسایی دلیل گرفتگی بینی به رفع این مشکل اقدام نماید.

منبع: SalamatWeb

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *