چاق شدن بعد از عمل بینی

چاق شدن بعد از عمل بینی

همانطور که بینی جزئی از بدن می باشد چاق شدن بعد از عمل بینی آیا می تواند در شکل ظاهری بینی تاثیر بگذارد؟  در این مقاله می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم و ببینیم تاثیرات افزایش و کاهش وزن در نتیجه جراحی زیبایی بینی می تواند اثرگذار باشد یا خیر. در ادامه با ما همراه باشید.

افزایش وزن بعد از عمل بینی

 معمولاً افزایش وزن با اضافه شدن چربی های انباشته در اطراف عضله های بدن به وجود می آید. بینی از غضروف استخوان و بافت پوستی تشکیل شده است. همان طور که گفته شد افزایش وزن با انباشته شدن چربی های اضافی در اطراف عضله های بدن به وجود می آید پس در بینی هیچ گونه چربی اضافی نمی تواند انباشته شود. در این صورت نتیجه میگیریم که افزایش وزن در شکل ظاهری بینی پس از انجام عمل زیبایی بینی تاثیر نداشته و شکل ظاهری آن را تغییر نمی دهد.

البته باید در نظر داشته باشید که چاق شدن بعد از عمل بینی درست است که بر شکل ظاهری بینی تاثیر نمی گذارد اما همانطور که صورت جزئی از بدن می باشد. با افزایش وزن صورت فرد نیز چاق می شود. چاق شدن صورت قطعاً زیبایی ظاهری صورت گرفته می شود و بیمار آن حس مطلوب که بعد از تغییر شکل بینی که بعد از جراحی زیبایی بینی را داشته است دیگر نخواهد داشت.

در این صورت مثلاً بینی بیمار کوچک و زیبا شده است.اما چانه گونه و دیگر اجزای صورت چاق میشود که تناسب اجزای صورت را بر هم می زند.

چاق شدن بعد از عمل بینی

لاغری بعد از عمل بینی

همانطور که توضیح دادیم در اثر لاغر شدن پس از جراحی زیبایی بینی و در اثر از دست رفتن چربی های اضافی بدن و صورت تاثیری  بر روی شکل ظاهری بینی نداشته است.و همانند چاق شدن بعد از عمل بینی در مورد لاغر شدن هم شکل ظاهری بینی تغییر نمی کند. البته بعد از آن انجام جراحی زیبایی بینی با افزایش اعتماد به نفس بیمار نسبت به رضایتمندی از شکل ظاهری خود انگیزه کاهش وزن برای زیبایی بیشتر در افراد به وجود می آید.

در اثر کاهش وزن چربی اضافی صورت هم از بین میرود و فرم صورت زیباتر میشود. این نکته را در نظر داشته باشید که صورتی که چاق است مثلاً اطراف چانه چربی های اضافی قرار گرفته است که نیمرخ بیمار را زیبا نخواهد کرد. با کاهش وزن و از بین رفتن چربی های اطراف چانه تقارن بیشتری بین زاویه بینی و چانه بیمار به وجود می‌آید که  نیمرخ فرد را زیباتر میکند.

  پس در این مقاله متوجه شدیم که افزایش و یا کاهش وزن بر شکل ظاهری بینی تاثیری نمی‌گذارد.و فقط زیبایی صورت و اندام فرد و حس رضایتمندی از ظاهر خود تاثیر گذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *