پیش درآمدهای ابتلا به بیماری دیابت تیپ۲

سلامت نیوز: بسیار پیش آمده که یک مادر برای درمان دیابت به من مراجعه کرده است و من پس از مداوای او به فرزندش که همراه او آمده رو‌کرده‌ام و گفته‌ام: شما هم اضافه وزن زیادی دارید و با داشتن مادر دیابتی در صورتی‌که از خطر دور نشوی دیر یا زود به دیابت مبتلا می‌شوید و این غیرقابل اجتناب است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه جام جم ،جالب این است که بیشتر مادران به جای استقبال از این اعلام خطر و پرداختن به راه چاره از حقیقت فرار می‌کنند و به من اجازه نمی‌دهند در مورد روش‌هایی که باید این بیماری را از فرزندشان دور کنم،صحبت کنم! در بحث قبلی مرحله اول ابتلا به دیابت را توضیح دادم:

یک نوجوان که زیاد غذا می‌خورد، متحمل استرس روحی است و به دلایل زیادی از فعالیت بدنی فرار می‌کند و آرام‌آرام اضافه وزن پیدا می‌کند. در این مرحله آزمایش‌ها چیزی را نشان نمی‌دهد و برای راه‌حل این موارد را برشمردم:

تغذیه مناسب و اجتناب از پرخوری
تفریحات سالم و کاهش استرس‌های تحصیلی و اجتماعی
داشتن روزانه دو تا سه ساعت فعالیت بدنی ملایم و حداقل ۴۵ دقیقه ورزش متوسط تا سنگین به دفعات سه‌ تا چهار بار درهفته
تناسب اندام و داشتن عضله
کافی.

داشتن وزن مناسب
مرحله دوم ابتلا به دیابت تیپ ۲ زمانی شروع می‌شود که چند سال عوامل اصلی خطر چهارگانه شامل استرس، پرخوری و بدخوری، نداشتن ورزش کافی و اضافه وزن وجود دارد.

حالا فرد به سنین جوانی رسیده است. از بی‌حالی و کم انرژی بودن شکایت دارد. در این حال وقتی خون را آزمایش می‌کنیم، قند خون کمی بالا رفته، ولی هنوز روی مرز و نزدیک به صد است، چربی‌های خون متعادل نیستند و اگر مقدار انسولین موجود در خون را اندازه بگیریم بالاتر از حد طبیعی است.
البته این مورد آخر جزو آزمایش‌های معمول نیست.

مهم‌ترین چیزی که در معاینه این جوان می‌بینیم زیاد بودن دور کمر است و نسبت دور کمر به دور باسن زیادتر از حد سلامت است. اینها به ما می‌گویند این جوان در مرحله دوم شروع دیابت تیپ ۲ است.

خبر خوب این که این جوان هنوز در مرحله قابل برگشت است، یعنی با رعایت پنج راه‌حل گفته شده دوباره سلامت کافی را به دست خواهد آورد.

وب سایت منبع خبر : salamatnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *