پرونده الکترونیک سلامت، تکمیل کننده پزشک خانواده است

سلامت نیوز: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پرونده الکترونیک سلامت در کشور یکی از اجزای اصلی نظام سلامت و اقدام بسیار عظیمی است که بواسطه آن، نظام ارجاع و پزشک خانواده در ریل قرار خواهد گرفت و تکمیل خواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،سعید نمکی در جمع خبرنگاران افزود: پرونده الکترونیک سلامت در کشور که رونمایی شد یکی از اجزای اصلی نظام پزشکی است که باید قبل از اجرای طرح پیاده می شد.

وی افزود: ما تلاش کردیم آن را محقق کنیم و به واسطه آن، نظام ارجاع و پزشک خانواده در این ریل قرار خواهد گرفت و تکمیل خواهد شد.

وزیر بهداشت درباره تحریم های اخیر رییس جمهوری آمریکا علیه ایران خاطرنشان کرد: همانند همه کارهای آقای ترامپ، این کار هم کاری نپخته و نسنجیده است که قطعاً همانند بقیه تصمیمات وی ناشی از روان پریشی و سردرگمی است که به آن مبتلا شده است و اثرات نامطلوبی برای اقتصاد کشور ما نخواهد داشت.

پرونده الکترونیک سلامت سرانجام پس از گذشت سال‌ها و تصریح قوانین پنجم و ششم توسعه روز گذشته چهارم تیر ۹۸ آغاز به کار کرد. این پرونده به گواه سخنان وزیر بهداشت در مراسم رونمایی از این پروژه، حرکتی نمایشی نیست و استقرار پرونده الکترونیک سلامت اقدام بسیار عظیمی است که می‌تواند به عنوان انقلابی در نظام ارائه خدمت تلقی شود.

خوشبختانه این طرح در مدت کوتاه و با تلاش شبانه روزی همکاران نظام پزشکی به نتیجه رسید، به گونه‌ای که حداقل ۷۵ میلیون ایرانی با کد ملی قابلیت تشکیل پرونده الکترونیک سلامت را دارند.

وب سایت منبع خبر : salamatnews

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *