وضعیت کرونا در کرمانشاه / ۳ شهرستان در وضعیت قرمز و هشدار

سلامت نیوز:سخنگوی وزارت بهداشت وضعیت کرونا در استان کرمانشاه را تشریح کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری درباره وضعیت بیماری کرونا در استان کرمانشاه، گفت: از اسفندماه سال گذشته تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری نمودار موارد ابتلا و بستری بیماری در این استان با شیب صعودی ملایم در حال امتداد بود که از اویل خرداد ماه شاهد یک خیز شدید در موارد ابتلا در اغلب شهرستان‌های استان بودیم.

وی افزود: در روزهای پایانی خرداد و روزهای آغازین تیر ماه تعداد ابتلا و بستری روزانه در این استان به بیشترین میزان خود از زمان شیوع بیماری رسید. خوشبختانه با همکاری مردم استان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تلاش‌های بی‌وقفه کادر بهداشت و درمان این استان و حمایت اعضای ستاد استانی کرونا، از نیمه دوم تیرماه شاهد روند کاهشی قابل توجهی در موارد ابتلا و بستری روزانه در اکثر شهرستان‌های استان کرمانشاه هستیم که البته طی هفته‌های گذشته تاحدی از شدت این روند کاهشی، کاسته شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: هم اکنون شهرستان سنقر در این استان در وضعیت قرمز و شهرستان‌های پاوه و کنگاور در وضعیت هشدار بیماری قرار دارند.
وی همچنین گفت: استفاده از ماسک توسط مردم استان ۶۵ درصد و در وسایل نقلیه عمومی ۷۰ درصد گزارش شده است. همچنین میزان استفاده از ماسک توسط کارمندان و سازمان‌های دولتی استان ۹۵ درصد و میزان استفاده از ماسک توسط شاغلین واحدهای صنفی ۷۵ درصد گزارش شده است.

لاری افزود: امیدواریم با رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و استفاده جدی و همگانی از ماسک شاهد تداوم روند کاهشی در موارد ابتلا و بستری روزانه و خروج شهرستان‌های این استان از وضعیت قرمز و هشدار باشیم. هرگونه عادی انگاری شرایط می‌تواند زمینه را برای خیز موارد بیماری فراهم کند.

وب سایت منبع خبر : salamatnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *