وزن مناسب برای عمل بینی

وزن مناسب برای عمل بینی

خیلی از بیماران پیش از انجام جراحی زیبایی بینی (عمل رینوپلاستی) در مورد وزن مناسب برای عمل بینی سوال دارند و داشتن اضافه وزن را برای تاثیر عمل زیبایی بینی خود پرس و جو می‌کنند. در این مقاله تصمیم داریم درباره وزن مناسب برای عمل بینی و به بررسی تاثیرات اضافه وزن بر جراحی بینی بپردازیم.

تاثیر چاقی و لاغری پس از جراحی بینی

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده است که لاغر و چاق شدن پس از عمل بینی آیا بر شکل بینی تاثیر گذار است باید بگوییم که بینی از استخوان، غضروف و کمی بافت چربی تشکیل شده است و چاق و یا لاغر شدن پس از جراحی زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) هیچ گونه تاثیری در شکل ظاهری بینی ندارد. اما در صورتی که اضافه وزن پس از عمل زیبایی بینی داشته باشید. به دلیل آنکه مقداری چربی در اطراف بینی مثل گونه ها و غبغب جمع می‌شود. صورت بزرگتر نشان داده می‌شود و از نمای نیم رخ، بینی بیمار بزرگتر نشان داده می‌شود. اما این بزرگ جلو دادن بیمار دلیل بر بزرگ شدن کل صورت می‌باشد و بر اندازه بینی هیچ گونه تاثیری ندارد.

وزن مناسب برای عمل بینی

وزن مناسب برای عمل زیبایی بینی

همانطور که در بالا گفته شد برای انجام جراحی زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) نیز وزن بیمار تاثیری در کیفیت عمل جراحی بینی ندارد. اما اگر بیمار دارای اضافه وزن شدید باشد. به دلیل عوارض اضافه وزن شدید که اعم از فشار خون، مشکلات قلبی عروقی، انسداد رگ ها و چربی خون است.امکان ایجاد خطر برای انجام عمل جراحی بینی (عمل رینوپلاستی) وجود دارد و توصیه می‌شود بیمار پیش از تصمیم کیری برای انجام جراحی بینی ابتدا به کاهش وزن خود اقدام نماید و پس از رسیدن به تناسب وزن مناسب برای عمل رینوپلاستی اقدام نماید.

در غیر این صورت و با داشتن اضافه وزن شدید نیاز است تا در صورت صلاح دید پزشک حتما قبل از جراحی آزمایشات لازم برای فشار خون و چربی خون بیمار انجام شود تا میزان خطر بروز سکته قلبی در حین جراحی سنجیده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *