پیشگیری از ورم و کبودی جراحی بینی

ورم و کبودی جراحی بینی

ورم و کبودی جراحی بینی یکی از مشکلاتی است که متقاضی های جراحی زیبایی بینی را تحت شعاع خود قرار می‌دهد. اما با اقداماتی می‌شود به پیشگیری از ورم و کبودی جراحی بینی اقدام نمود که در این مقاله به چندی از آن اشاره می‌کنیم.

اقدامات لازم برای پیشگیری ورم و کبودی بینی

گرچه با روش های جدید انجام عمل زیبایی بینی تورم و ورم بینی پس از جراحی بینی به کاهش پیدا کرده. اما هنوز ورم بینی پس از جراحی زیبایی بینی یکی از دغدغه های بیمارانی که اقدام به جراحی بینی می‌کنند می‌باشد.

برای پیشگیری از کبودی و ورم بینی پس از عمل زیبایی بینی توصیه می شود تا ۶ ساعت قبل از عمل بینی ناشتا باشید زیرا اگر با شکم پر بیهوش شوید، پس از بیهوشی امکان حالت تهوع و استفراغ برای شما وجود دارد که این اتفاق ورم بینی را بیشتر می‌کند. همچنین پس از بیهوشی سعی کنید تا چند ساعت از خوردن هرچیزی حتی آب بپرهیزید تا کمک به کاهش ورم بینی خود باشد.

ورم و کبودی جراحی بینی

ترک مصرف سیگار ، دخانیات و مشروبات الکلی قبل از عمل بینی بسیار به کاهش ورم بینی پس از جراحی زیبایی بینی کمک کننده می‌باشد و توصیه جدی می‌شود تا ۲ هفته قبل از عمل بینی مصرف دخانیات و الکل را کنار بگذارید.

پس از عمل زیبایی بینی به مدت ۱۲ الی ۲۴ ساعت از کمپرس یخ بر روی نواحی بینی و اطراف چشم استفاده نمایید تا برای کاهش کبودی و ورم بینی کمک کننده باشد.

آب کرفس بعد از عمل بینی

رژیم غذایی بعد از عمل بینی بسیار برای بهبودی بیمار مهم می‌باشد.مصرف آب کرفس بعد از عمل بینی بسیار در کاهش ورم بینی کمک کننده می‌باشد و توصیه می‌شود آب کرفس را با آب هویج مخلوط کنید و میل نمایید تا علاوه بر بهتر کردن طعم آب کرفس هویج نیز کمک کننده در کاهش ورم بینی می‌باشد.

همجنین از دیگر میوه های معجره آسا در کاهش کبودی و ورم بینی می‌توان به آناناس اشاره کرد که مصرف آن در روز های بعد از جراحی زیبایی بینی توصیه می‌شود.

مصرف نمک،بستنی،برنج،نشاسته و ادویه های بو دار پس از عمل بینی باعث افزایش ورم بینی می‌شود و مصرف فلفل را تا یک ماه پس از عمل بینی باید کنار بگذارید. زیرا فلفل باعث افزایش ضربان قلب می‌شود و امکان پارگی در بخیه های بینی وجود دارد.

ورم و کبودی جراحی بینی

توصیه دکتر فریدون پورنصر

با رعایت موارد گفته شده می‌توانید به سرعت کبودی اطراف بینی خود را از بین ببرید و برای کاهش ورم بینی اقدامات مفید انجام دهید اما توجه داشته باشید ورم بینی با سرعت کمی از بین می‌رود و امکان دارد تا یک سال پس از عمل زیبایی بینی وجود داشته باشد پس لازم است تا صبور باشید و توصیه های پزشک خود را گوش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *