ورم بینی بعد از جراحی تا چه مدت ادامه دارد ؟

ورم بینی بعد از جراحی

ورم بینی بعد از جراحی زیبایی بینی در اثر جراحات وارد آمده به پوست بینی و همچنین تیغه بینی به وجود می آید. این ورم به وجود آمده به طور معمول چند ماه بعد از انجام عمل بینی به تدریج فروکش کرده و از بین می رود. باید در نظر داشته باشید که ورم  بینی بعد از جراحی امری طبیعی است و باید با گذشت زمان از بین برود تا بینی شما به شکل نهایی خود برسد.

 

  •  پس از اینکه گچ بینی برداشته میشود بیمار متوجه ورم زیادی در بینی خود می شود که این امری طبیعی است.
  • معمولا پس از گذشت دو هفته از انجام عمل بینی ورم  به وجود آمده راحتی قابل مشاهده کاهش می یابد. به طوری که اگر فردی شما را مشاهده کند شاید متوجه نشود کرد در بینی شما ورم وجود دارد.
  • قلم بینی پس از گذشت سه الی چهار ماه  بعد از انجام جراحی بینی جذب خواهد شد. اما امکان دارد کمی از ورم بینی همچنان باقی بماند. این موضوع به جنس پوست بیمار بستگی دارد.
  •  برای نتیجه گیری نهایی ظاهر بینی نیازمند آن است که یک سال است انجام جراحی زیبایی بینی صبر کنید.

مدت زمان از بین رفتن ورم بینی

معمولاً ورم بینی در قسمت نوک بینی دیرتر از قسمت های دیگر بینی از بین می رود که همانطور که گفته شد امکان دارد این ورم تا یک سال به طول بیانجامد. دلیل این موضوع یعنی بیشتر بودن ورم در نوک بینی به دلیل برداشتن برآمدگی قسمت استخوانی بینی  می باشد. بعد از برداشتن این قسمت برآمدگی در آن ناحیه تورم به وجود می آید که بیشتر بیماران از متورم شدن این قسمت احساس نگرانی می کند فکر می کنم شاید این تورم از بین نرود.

 

 باید در نظر داشته باشید چسب زدن بینی مخصوصاً در نوک بینی بسیار در از بین بردن تورم بینی کمک کننده می باشد.

 

شما می توانید نحوه  درست چسب زدن بینی را با کلیک بر روی این لینک مشاهده کنید.

ورم بینی بعد از جراحی

 تاثیر فشار چسب بر روی بینی

 

 ورم بینی بعد از جراحی به دلیل جمع شدن شدن مایعات موجود در بافتهای پوست بینی به وجود می آید. با چسب زدن بینی کمک زیادی به جذب شدن این مایعات در بافت پوست می شود. 

با فشار چسب بینی کمک زیادی به منظم شدن الیاف کلاژن پوست در قسمت هایی که بخیه وجود دارد می شود. 

بیشترین تاثیری که چسب زدن بینی برای از بین بردن ورم بینی دارد در ۶ ماه اول بعد از انجام جراحی بینی قابل مشاهده است.

 پس اگر حتی در در ماه های اول بعد از عمل بینی از چسب استفاده نکنید و سپس ماه ششم از چسب بینی استفاده کنید بازهم تغییرات در از بین رفتن ورم بینی را میتوانید ببینید. این  نکته هم در نظر داشته باشید که ورم بینی مربوط به خود بینی نمی‌باشد ورم در ناحیه زیر چشم ها و لب بالای بیمار هم مشاهده می شود. 

برای از بین بردن ورم در ناحیه زیر چشم میتوانی در هفته اول بعد از عمل بینی از کمپرس یخ استفاده کنید. همچنین ورم لب بالایی نیست به خودی خود در هفته های اول پس از جراحی بینی از بین می رود.

 در ارتباط با ورم بینی فقط کافی است صبور باشید تا بینی شما به شکل نرمال خود بازگردد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *