۹ نکته در ارتباط با انجام ورزش بعد از عمل بینی

ورزش بعد از عمل بینی

اگر شما هم از دسته ورزشکاران هستید و تصمیم به جراحی زیبایی بینی دارید سوالاتی در مورد انجام ورزش بعد از عمل بینی برایتان پیش آمده است. در این مقاله ۹ نکته مهم در ارتباط با شروع فعالیت ورزش بعد از عمل بینی را مورد بررسی قرار میدهیم.

انجام ورزش بعد از عمل بینی

عمل زیبایی بینی یکی از حساس ترین جراحی های زیبایی به حساب می آید. پس نیازمند مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی می باشد. یکی از این دسته از مراقبت ها جلوگیری از فشار وارد شدن به بینی است. انجام فعالیت ورزشی بعد از عمل زیبایی بینی به طور قطع باعث فشار آمدن به بینی می باشد. اکثر پزشکان توصیه می کنند تا ۶ ماه بعد از جراحی بینی از فعالیت های ورزشی سنگین خودداری کنید. در این مطلب به بررسی دقیق نوع و زمان بدون اشکال برای فعالیت های ورزشی مختلف می پردازیم :

۱. شروع به راه رفتن

شروع به راه رفتن می تواند در روز های اولیه بعد از عمل بینی انجام شود. با راه رفتن و ایجاد گردش خون متعادل در بدن برای رفع ورم بینی بسیار مناسب است.

۲. فعالیت روزمره معمولی

فعالیت روزمره معمولی می تواند تا هفته اول بعد از عمل زیبایی بینی انجام شود. فقط در نظر داشته باشید اگر در فعالیتی احساس درد در بینی خود کردید آن فعالیت را متوقف کنید.

۳. راه رفتن سریع

راه رفتن سریع را می توانید پس از هفته اول بعد ،از جراحی زیبایی بینی انجام دهید و بدن خود را برای شروع فعالیت های ورزشی آماده کنید.

۴.فعالیت هایی که باعث افزایش ضربان قلب و بالا بردن تعداد تنفس می شود

فعالیت هایی که باعث افزایش ضربان قلب و بالا بردن تعداد تنفس می شود مثل بالا رفتن سریع از پله ها تا ۲ هفته پس از جراحی زیبایی بینی به دلیل تشدید ورم بینی توصیه نمی شود.

ورزش بعد از عمل بینی

۵. فعالیت های کششی و دویدن

فعالیت های کششی و دویدن و حتی یوگا می تواند بعد از یک ماه که از جراحی بینی شما گذشته است انجام شود. باز یاد آور می شود اگر در فعالیتی احساس درد و یا خون ریزی از بینی خود داشتید آن فعالیت ورزشی را متوقف کنید.

۶. جراحی پولیپ بینی

جراحی پولیپ بینی و یا برداشتن شاخک تحتانی بینی اگر در حین جراحی زیبایی بینی انجام شده باشد امکان دارد تا ۱.۵ ماه پس از جراحی بینی خونریزی وجود داشته باشد. پس انجام فعالیت ورزشی که به این خونریزی شدت میدهد توصیه نمی شود.

۷. شنا کردن و شیرجه زدن

شنا کردن و شیرجه زدن تا ۱.۵ ماه بعد از عمل بینی ممنوع میباشد و پس از آن تا حد امکان تا چند ماه از شیرجه زدن با سر خوداری کنید.

۸. فعالیت های ورزشی

فعالیت های ورزشی که مستقیم با بینی در ارتباط است مثل فوتبال و یا ورزش های رزمی حداقل بعد از ۲ ماه بعد از عمل بینی می تواند انجام شود تا تیغه بینی به طور کامل جوش خورده باشد.

۹. انجام بدنسازی و برداشت وزنه سنگین

انجام بدنسازی و برداشت وزنه سنگین تا ۶ ماه پس از عمل زیبایی بینی توصیه نمی شود و با انجام آن احتمال افتادگی بینی را برای بیمار در پی دارد.

با رعایت نکات بالا می توانید به مروز زمان به فعالیت ورزشی مورد نظر خود بازگردید و از نظر سلامت و بهبود بینی خود نیز خیال آسوده ای داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *