هزینه جراحی زیبایی بینی (راینوپلاستی) چقدر است؟

هزینه جراحی زیبایی بینی

زمانیکه میخواهید هزینه تمام شده جراحی راینوپلاستی (جراحی زیبای بینی) را بدانید، دو هزینه پایه اولیه را باید در نظر بگیرید:

  • دستمزد جراح
  • هزینه کلینیک یا بیمارستان

بطور متوسط، دستمزد جراح بیشترین مقدار کل هزینه را شامل میشود، که کاملا جدا از هزینه کلینیک یا بیمارستان میباشد. دقت داشته باشید که شما تمام هزینه ها را یکجا پرداخت می کنید به عنوان مثال اگر هزینه کل جراحی شما ۴٫۵ میلیون تومان باشد مبلغ ۱٫۵ میلیون تومان آن متعلق به کلینیک و مابقی دستمزد جراح میباشد. با توجه به مکان زندگی شما هزینه های کلینیک یا بیمارستانی که جراح، عمل زیبایی را در آنجا انجام میدهد کاملا متفاوت میباشد.

عوامل متعددی در تغییر هزینه های جراحی زیبایی بینی دخیل هستند. برای مثال، اگر شما نیاز به یک تغییر کوچک در بینی دارید یا فقط طول آن کمی کوتاه خواهد شد هزینه جراحی در مقایسه با یک بینی که نیاز به تغییرات کامل غضروفی دارد کاهش چشمگیری خواهد یافت.

اگر عمل جراحی بینی طولانی و بسیار پیچیده باشد هزینه جراحی افزایش خواهد یافت. بعلاوه، اگر بیمار نیاز به جراحی ترمیمی دارد معمولا روند جراحی بسیار پیچیده و مشکل میباشد(لطفا برای مطالعه بیشتر در مورد این موضوع به صفحه جراحی ترمیمی مراجعه فرمایید) بنابراین این جراحی از جراحی راینوپلاستی اولیه گرانتر میباشد.

 

اگر تیغه بینی شما دارای انحراف باشد و شما قصد تصحیح آنرا دارید بنابراین شما نیاز به جراحی سپتوپلاستی در کنار جراحی زیبایی بینی خواهید داشت که جراحان معمولا این دو جراحی را همزمان انجام میدهند و بدلیل تغییرات ساختاری تیغه بینی و تغییر شکل کلی بینی، کاملا مشکلات تنفسی تان را نیز درمان خواهد نمود. اکثر بیمه های درمانی مقداری از
هزینه جراحی سپتوپلاستی را پوشش میدهند چونکه سپتوپلاستی یک جراحی درمانی برای برطرف کردن مشکلات تنفسی بیمار محسوب میشود نه صرفا یک جراحی زیبایی. توجه داشته باشید که هزینه جراحی در کلیه جراحی های زیبایی توسط بیمه پوشش داده نمی شوند.

 

اگر بینی شما دچار شکستگی شده است، قبل از اینکه استخوان بینی شروع به جوش خوردن نماید اقدام به جراحی بینی نماید و هزینه جراحی آن با توجه به نوع صدماتی که به بینی وارد شده است متفاوت است. توجه داشته باشید که بیمه های درمانی مقداری از هزینه را تقبل می کنند اما نباید بیش از یکماه از شکستگی بینی شما گذشته باشد، زیرا در این مدت استخوان بینی خود را بازسازی می کند و شکستگی جوش می خورد. بنابراین در صورت شکستگی سریعا اقدام به جراحی بینی خود نماید.

در پایان این مقاله باید گفت که با توجه به نوع جراحی های که بیمار برای بهبود زیبایی و سلامتی به آنها نیاز دارد هزینه های جراحی در افراد مختلف، متفاوت است، بنابراین هزینه دقیق جراحی بینی با مراجعه به جراح و معاینه دقیق توسط متخصص، مشخص میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *