رابطه زناشویی بعد از عمل بینی

نزدیکی بعد از عمل بینی

بسیاری از بیماران برای نزدیکی بعد از عمل بینی نگرانی های مختلفی دارند و بعضی از انجام رابطه زناشویی بعد از عمل بینی ترس دارند. در این مقاله میخواهیم به این موضوع پرداخته تا متوجه شویم تا چه مدت نزدیکی بعد از عمل بینی نباید انجام شود و یا برای انجام آن چه نکاتی را باید توجه کرد.

مهمترین موضوعی که پس از جراحی باید به آن دقت شود مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی است. که برای نتیجه گیری مناسب و ایده آل فرم بینی خود بسیار مهم و حیاتی است.

تکنیک و تخصص پزشک برای انجام جراحی زیبایی بینی بسیار مهم است تا فرم مناسب از بینی جراحی شده در بیاورد. بعد از عمل زیبایی بینی چیزی که مهمتر از تخصص و تکنیک پزشک است مراقبت های لازم پس از عمل زیبایی می باشد که بیمار باید آنها را رعایت کنند تا بینی بیمار آن فرم مناسب را پیدا کند.
یکی از مراقبت های لازم پس از عمل بینی که در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم، رابطه زناشویی بعد از عمل بینی برای زوج هایی که یکی از آنها جراحی بینی انجام داده است می باشد.

نزدیکی بعد از عمل بینی

توصیه که پزشکان به بیماران خود پس از جراحی زیبایی بینی میکنند این است که از انجام فعالیت هایی که باعث افزایش جریان خون می شود پرهیز کند.
بینی جراحی شده در روزهای اول بعد از عمل بینی بسیار مستعد خونریزی است چون بافت پوست شکاف داده شده و برای جوش خوردن بخیه ها، نیازمند آن است که فرد بیمار افزایش زیاد جریان خون نداشته باشد.
یکی از مواردی که پس از عمل بینی باعث افزایش جریان خون در بیماران می‌شود، برقراری رابطه جنسی پس از جراحی زیبایی بینی می باشد. پس نیاز است تا مدتی بعد از عمل بینی از برقراری رابطه جنسی خودداری شود تا مشکلاتی را برای بینی جراحی شده به وجود نیاورد.

 

نزدیکی بعد از عمل بینی

زمان برقراری نزدیکی بعد از عمل بینی

یکی از مشکلاتی که با رابطه زناشویی بعد از عمل بینی و بالا رفتن فشار خون و ضربان قلب برای بیمار به وجود می آید افزایش تورم صورت و بینی است.
برای زمان برقراری رابطه زناشویی بعد از عمل بینی ابتدا بهتر است با پزشک خود برای این موضوع مشورت کنید. ولی به طور معمول توصیه می شود برای دو هفته از برقراری نزدیکی بعد از عمل بینی پرهیز کنید.
البته این زمان برای هر فرد به میزان نوع پوست خود و یا میزان دستکاری جراح در حین عمل و شرایط سنی هر فرد متغیر است پس به خاطر همین موضوع حتماً این مدت زمان پرهیز از رابطه جنسی را از پزشک خود جویا شوید.

یکی دیگر از دلایلی که توصیه می شود تا مدتی پس از عمل بینی از رابطه جنسی خودداری شود، به دلیل آن است که بافت بینی و همچنین تیغه بینی در روزهای ابتدایی پس از جراحی بسیار حساس بوده و امکان دارد تا با رابطه زناشویی بعد از عمل بینی امکانات صدمه وارد شدن به بینی بیمار را داشته باشد. از مشکلاتی که با صدمه فیزیکی به بینی بیمار را در پی دارد میتوان به، تورم و التهاب، خونریزی جای بخیه ها و کج شدن تیغه بینی را اشاره کرد.

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که هرچقدر بیمار پس از عمل بینی مراقبت های لازم را بهتر انجام دهد نتیجه بهتری از جراحی بینی خود مشاهده می کند. پس برای این موضوع کاملا دقت لازم را برای مراقبت از بینی خود پس از جراحی انجام دهید تا نیازی به جراحی مجدد و یا جراحی ترمیمی نداشته باشید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *