نحوه چسب زدن بینی توسط خود بیمار

نحوه چسب زدن بینی

یکی از اصلی‌ترین مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی نحوه چسب زدن بینی می باشد. چسب زدن بینی باعث می‌شود تا ورم های به وجود آمده در بینی بیمار فروکش کند. این نکته خیلی مهم است که پس از جراحی بینی خود بیمار بتواند بعد از یادگیری نحوه چسب زدن بینی اقدام به تعویض چسب بینی خود کند.  در این مطلب می خواهیم با آموزش تصویری آموزش نحوه درست چسب زدن بینی را بیاموزیم.

تاثیر چسب بینی

در مواردی بعد از جراحی به دلیل نوع پوست امکان به وجود آمدن برآمدگی بر روی پوست می شود که وجود چسب میتواند این اتفاق را به حداقل برساند. معمولا به بیمار توصیه می شود که از هفته دوم به بعد چسب زدن بینی خود را شروع کند. این رویه چسب زدن بینی باید تا چند ماه بعد از جراحی بینی ادامه داشته باشد تا بهترین نتیجه را از فرم بینی خود داشته باشید. البته تا یک الی دو ماه اول توصبه میشود تا هر روز بر روی بینی چسب زده شود و پس از آن شب ها بر روی بینی چسب زده شود و در طول روز برداشته شود و به فعالیت های عادی روزمره بپردازید.

البته ادامه چسب زدن بینی تا زمان قطع آن باید با نظر پزشک خود باشد و برای قطع چسب زدن بینی باید با تشخیص پزشک خود اقدام نمایید. امکان دارد با قطع خودسرانه چسب زدن بینی ورم بینی به مقدار لازم فروکش نکرده باشد و با قطع آن بینی شما به شکل مناسب خود نرسد و رضایتمندی درستی از نتیجه جراحی خود کسب نکنید.

ترز درست چسب زدن بینی

پوست خود را ابتدا تمیز کنید

بعد از برداشتن چسب قبلی از روی بینی خود به دلیل چسبناک شدن بینی حتما باید قبل  از زدن چسب جدید بینی خود را با اکل تمیز کنید. این کار را می توانید با یک پد پنبه ای انجام دهید تا به صورت درست چربی ها و چسبندگی های چسب قبلی از روی بینی برداشته شود تا چسب بعدی به صورت درست بر روی بینی بچسبد.

نحوه چسب زدن بینی

زدن چسب بینی

برای آموزش درست چسب زدن بینی برای شما کلیپی تهیه کرده ایم که می توانید در آن نحوه چسب زدن بینی توسط خود بیمار را آموزش ببینید و بتوانید خود به صورت درست اقدام به تعویض چسب بینی خود نمایید. این نکته هم در نظر داشته باشید که برای چسب زدن بینی خود حتما از چسب ۳M که ضد حساسیت می باشد استفاده نمایید.

برداشتن چسب

قبل از برداشتن چسب بهتر است بینی خود را با آب ولرم و صابون بشویید تا چسبندگی آن کم شود و برداشت آن آسانتر باشد. در هنگام برداشتن چسب باید با سرعت آرام اقدام نمایید زیبا با سرعت کندن چسب باعث می شود تا پوست بینی التحاب پیدا کند و یا زخم شود. البته برای برداشتن راحتر چسب از بینی نیز می توانید از داروخانه محلول چسب زدا دریافت کنید تا عمل برداشتن چسب آسوده تر باشد. پس از برداشتن چسب نیز همانطور که گفته شد از پد الکلی استقاده نمایید تا چسبندگی مانده در روی بینی از بین برود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *