نازک کردن پوست بینی های گوشتی

نازک کردن پوست بینی

اکثر بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم می باشند و نازک کردن پوست بینی های گوشتی اقدامی است که بعضی از پزشکان جراح زیبایی بینی در حین جراحی زیبایی بینی انجام می دهند تا پس از عمل بینی بیمار مشکلات مربوط به پوست ضخیم را در حین بهبود بینی خود نداشته باشد.

مشکلات پوست ضخیم برای عمل بینی

معمولا پوست ضخیم نتیجه جراحی بینی را تحت شعاع خود قرار می دهد. به این صورت که پوست ضخیم باعث می شود تا بینی بزرگتر نشان دهد و همچنین ورم بینی در پوست ضخیم به مراتب دیرتر از بین می رود و بیمار لازم است تا پس از جراحی زیبایی بینی مدت زمان بیشتری را چسب بینی بزند تا ورم بینی کاهش پیدا کند.

از دیگر مشکلاتی که پوست ضخیم برای بهبود بینی در پی دارد، به دلیل وجود غدد چربی در بافت پوست بینی و چرب بودن پوست بینی چسبندگی و ثابت نگاه داشتن چسب بینی را از بین می برد و بیمار لازم است تا چسب بینی را با فواصل کمتری تعویض نماید.

پوست ضخیم بینی به دلیل آن که باعث می شود ورم بینی دیرتر بهبود یابد نیاز به آمپول کاهش ورم بینی را برای بیمار در پی دارد که این آمپول به دلیل داشتن کورتن مشکلات خاص خود را نیز دارا می باشد.

پوست ضخیم بینی همچنین باعث می شود تا نوک بینی نسبت به بینی های با پوست نازک گرد و بزرگتر نشان داده شود و هنر جراح بینی در شکل دهی نوک بینی بیمار پنهان بماند.

تنها فایده پوست ضخیم برای عمل زیبایی بینی برای پوشاندن برخی ناهنواری های به جای مانده بر روی تیغه بینی پس از جراحی می باشد که به دلیل ضخامت پوست این ناهنواری ها پوشیده می شود که در بینی های با پوست نازک این شکل نمی باشد.

نازک کردن پوست بینی

نازک کردن پوست بینی های گوشتی

ابتدا باید گفت که پوست از چندین لایه تشکبل شده که همگی مهم و حیاتی برای پوست می باشند و دست بردن در هر لایه می تواند فاجعه بار باشد. پس حذف کردن لایه های پوست غیر ممکن است. تنها لایه ای که می توان از پوست حذف گردد لایه چربی زیر پوست می باشد که جراح می تواند با رعایت نکات ایمنی به برداشتن این لایه بپردازد. اما باید در نطر داشت که حذف لایه چربی پوست آن چنان تاثیر بسیاری در ضخامت پوست نداشته و توقع نازکی پوست بینی استخوانی را نمی توان داشت و فقط قدری در ظاهر بینی تاثیر دارد.

در بعضی موارد نیز جراح با قرار دادن بیمار تحت نظر متخصص پوست می توان یک دوره مصرف قرص راکوتان را برای بیمار برای کم کردن چربی پوست بینی تجویز نماید.اما نسبت به عوارض احتمالی این قرص برای کبد باید تحت کنترل و آزمایش مصرف گردد تا مشکلاتی را برای بیمار نداشته باشد.

 

پس با توجه به موارد گفته شده اگر شما نیز دارای بینی گوشتی با پوست ضخیم می باشید قبل از جراحی باید تبعات آن را در نظر داشته باشید. اما این بدان معنی نمی باشد که از انجام عمل زیبایی بینی صرف نظر کنید. به هر حال جراحی بینی تغییرات بسزایی را در فرم بینی و ظاهر شما در بر دارد اما به دلیل ضخامت پوست بینی نیازمند مراقبت های بیشتری پس از عمل زیبایی بینی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *