نارضایتی بیماران پس از جراحی بینی

نارضایتی بیماران

جراحی بینی یکی از حساس ترین جراحی های زیبایی می باشد و به دلیل وجود بینی در مرکز توجه کوچکترین نقصی قابل مشاهده است و این موضوع باعث می شود تا بیماران پیش از تصمیم به رینوپلاستی (جراحی بینی) خیلی از نتیجه عمل و باب میل بودن آن احساس نگرانی کنند و امکان نارضایتی بیماران پس از جراحی وجود داشته باشد.

پس از جراحی بینی به دلیل تورم بینی نتیجه آن بلافاصله مشخص نمی باشد و در بیشتر موارد تورم بینی تا یکسال پس از عمل بینی ماندگار است و شکل نهایی بینی پس از برطرف شدن کامل تورم قابل مشاهده است.

البته پس از گذشت ۲،۳ ماه از جراحی بینی (رینوپلاستی) بالغ بر ۶۰ تا ۷۰ درصد ورم بینی از بین رفته ولی برای مشاهده نتیجه نهایی باید تا یکسال صبر نمود که اکثر بیماران به دلیل نا آگاهی از این موضوع پس از ۲،۳ ماه و از بین نرفتن کامل تورم بینی ابراز نارضایتی از نتیجه جراحی خود دارند.

از عوامل دیگر ابراز نارضایتی بیماران می توان به انتخاب پزشک نامناسب برای جراحی اشاره کرد که در زیر به دلایل نارضایتی بیماران از تنبجه جراحی بدلیل مشکلات ایجاد شده توسط پزشک اشاره میکنیم:

* ضعیف بودن برنامه ریزی قبل از جراحی بینی
* بی دقتی جراح در برش
* برداشتن بیش از حد غضروف و استخوان از پل بینی
* تخریب غضروف نوک بینی
* برداشتن بیش از حد غضروف سپتوم (به دیواره جداکننده سوراخ های بینی سپتوم می گویند.)
* استفاده ی غیرضروری یا ضعیف از پیوند پوست

 

نارضایتی بیماران

پیشنهاد ما به شما این است تا قبل از جراحی بینی خود حتما تحقیقات لازم برای انتخاب پزشک خود را به درستی انجام داده و از نمونه جراحی های پزشک دیدن کنید و در صورت امکان با بیماران قبلی پزشک مشورتی داشته باشید.

راه حل برطرف کردن مشکلات پس از جراحی بینی

در مواقعی امکان دارد بیمار از شکل پره های بینی خود ناراضی باشد که این موضوع با جراحی سر پایی برطرف میگردد ولی در مواقعی که مشکلات بیمار بیش از این باشد تنها راه حل موجود جراحی ترمیمی بینی است که بیمار باید مجدد توسط پزشک جراحی شده تا مشکلات به وجود آمده برطرف گردد.

در ارتباط با این موضوع توصیه ما به شما عزیزان این است که برای جراحی ترمیمی بینی بیش از گذشته تحقیق کنید تا به نتیجه درست برسید که توسط پزشک قبلی خود جراحی ترمیمی را انجام دهید و یا توسط پزشک قابل تر این جراحی را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *