معایب لیفت بینی با نخ

معایب لیفت بینی با نخ

این روز ها درباره معایب لیفت بینی با نخ سوالات بسیاری از سوی بیمارانی که تصمیمی به جراحی زیبایی بینی دارند پرسیده می‌شود. در این مطلب می خواهیم به بررسی معایب لیفت بینی با نخ بپردازیم تا اگر شما نیز تصمیم به لیفت بینی خود با نخ دارید با عوارض آن آشنا شوید.

معایب لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ فقط برای افتادگی نوک بینی با استفاده از نخ های جذبی انجام می‌شود که دوره ماندگاری آن حدود ۳ ماه می‌باشد. این دوره ماندگاری به دلیل آن است که نوک بینی به وسیله نخ های مخصوص به تیغه بینی متصل می‌شود و به وسیله ایجاد کشش نوک بینی را به سمت تیغه بینی می‌کشد تا باعث رفع افتادگی نوک بینی بشود.

نکته مهم در اینجاست که پس از مدتی به دلیل ایجاد کشش در بافت بینی رفته رفته نخ از بافت بینی جدا می‌شود و باعث برگشت زاویه نوک بینی به حالت اولیه خود شده و بیمار نیاز است تا مجدد برای لیفت بینی خود اقدام نماید.

تکرار این کار باعث می شود تا بافت بینی آسیب ببیند و مشکلاتی از جمله فرورفتگی در بافت بینی،حساسیت های پوستی و آسیب به غضروف بینی را در پی داشته باشد.

معایب لیفت بینی با نخ

همچنین لیفت بینی همان‌طور که گفته شد برای رفع افتادگی بینی استفاده می‌‌شود و برای بینی های که دارای انحراف تیغه بینی و یا قوز بینی هستند کارایی ندارد.

درضمن جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) برای بینی های که به وسیله لیفت بینی بافت آنها آسیب دیده است بسیار داز عمل زیبایی بینی برای بینی های لیفت نشده با نخ است. زیرا بافت بینی آسیب دیده باید توسط پزشک اصلاح شود و این کار در حین عمل بینی علاوه بر بالا بردن زمان بیهوشی بیمار در جراحی بینی ریسک های خاص خود را دارد.

توصیه دکتر فریدون پورنصر

انجام روش هایی مثل لیفت بینی با نخ و یا اصلاح فرم بینی با ژل که بجای عمل بینی انجام می‌شوند تماما روش های گذرا و غیر علمی می‌باشد که در کنار آن که نیاز به تکرار دوره ای دارند و در دراز مدت هزینه آنها برابر یا بیشتر از هزینه جراحی بینی می‌شود، مشکلات و عوارض جبران ناپذیر خاص خود را دارند. پس توصیه می‌شود تا از این روش های غیر ایمن که بجای عمل بینی (رینوپلاستی) انجام می‌شود اکیدا خودداری کنید و خود را درگیر احتمال مشکلات متعدد نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *