مدت زمان کشیدن بخیه بینی

مدت زمان کشیدن بخیه بینی

مدت زمان کشیدن بخیه بینی به جنس نخ بخیه استفاده شده در حین جراحی بینی مربوط می باشد. معمولا پزشکان در نوع استفاده از بخیه در حین عمل بینی متفاوت عمل می کنند. اما به طور معمول برای بخیه های داخل بینی از بخیه جذبی استفاده می شود و برای ناحیه خارجی بینی از بخیه غیر جذبی استفاده می شود.

به این صورت که بخیه های داخل بینی پس از مدتی خود به خود جذب شده و می افتند و بخیه غیر جذبی خارج بینی نیاز است تا پس از مدتی توسط پزشک برداشته شوند.

مدت زمان کشیدن بخیه بینی

همانطور که گفته شد برای بخیه های داخل بینی از بخیه های جذبی استفاده می شود. که پس از گذشت ۳ الی ۴ هفته پس از جراحی بینی خود به خود جذا می شوند. همچنین برای برش های خارجی بینی که معمولا در کنار پره های بینی و در زیر بینی بین سوراخ های بینی انجام می‌شود از بخیه غیر جذبی استفاده می شود. که لازم است پس از گذشت ۵ الی ۷ روز از عمل بینی توسط پزشک برداشته شوند.

مدت زمان کشیدن بخیه بینی

جنس بخیه های استفاده شده برای جراحی بینی

معمولا پزشکان جراح بینی برای انجام جراحی زیبایی بینی از نازک ترین و ظریف ترین نخ بخیه استفاده می کنند. تا رد پای جای بخیه ها که همان اسکار بینی نیز گفته می شود به حداقل برسد. البته نحوه زدن بخیه بینی به تبحر پزشک مربوط می شود که با ظرافت هرچه بیشتر بخیه های بینی را انجام دهد. که پس از عمل زیبایی بینی جای بخیه ها به حداقل برسد و اسکار بینی کمتر تشکیل شود.

پس نسبت به توضیحات گفته شده بیشتر از آنکه مدت زمان برداشتن بخیه های بینی و همچنین نوع بخیه بینی مهم باشد این نکته که بخیه های بینی با ظرافت توسط پزشک زده شود اهمیت بیشتری دارد تا هرچه کمتر رد پای جای بخیه ها بر روی بینی بیمار پس از عمل زیبایی بینی بماند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *