مدت زمان عمل زیبایی بینی

مدت زمان عمل زیبایی بینی

مدت زمان عمل زیبایی بینی به عوامل متعددی می‌تواند مرتبط باشد. از مهارت پزشک گرفته تا نوع عمل بینی و میزان تغییرات لازم در بینی بیمار همه و همه در مدت زمان عمل زیبایی بینی تاثیر گذار هستند. اما زمان جراحی بینی فقط معطوف به زمان انجام جراحی زیبایی بینی نمی‌باشد و مدت ریکاوری بیمار و نیز مدت تحت نظر بودن بیمار در کلینیک و بیمارستان بخشی از زمان جراحی زیبایی بینی می‌باشد.

مدت زمان عمل زیبایی بینی

همانطور که گفته شد مدت جراحی بینی در درجه اول به مهارت پزشک و سرعت عمل آن در عمل بینی مربوط می‌باشد. همچنین به نوع جراحی بینی (بسته و باز) که جراح برای انجام آن انتخاب کرده است بستگی دارد.

یکی از عوامل دیگر در تعیین زمان جراحی بینی میزان تغییرات مورد نیاز در بینی بیمار می‌باشد. هرچه بینی بیمار تغییرات بیشتری نیار داشته باشد تا جراح بینی بر روی آن انجام دهد به طبع زمان بیشتری برای جراحی بینی نیاز می‌باشد.

مدت زمان عمل زیبایی بینی

معمولا جراحی بینی بین ۱ الی ۳ ساعت با توجه به شرایط بیمار به طول می‌انجامد. پس از آن بیمار برای به هوش آمدن وارد مرحله ریکاوری می شود که این زمان حدود ۱ الی ۲ ساعت سپری می‌شود. پس از به هوش آمدن بیمار به دلیل جلوگیری از مشکلات احتمالی پس از جراحی بینی نیاز است تا بیمار حدود ۲ الی ۳ ساعت در کلینیک و یا بیمارستان تحت مراقبت باشد و در این مدت تاثیرات داروی بیهوشی بیشتر از بدن بیمار خارج شود و شرایط عمومی بیمار به حالت پایدار بازگردد تا آماده مرخصی از کلینیک شود.

مراقبت های لازم در روز اول پس از عمل بینی

توصیه می‌شود تا برای جلوگیری از عوارض احتمالی داروی بیهوشی پس از عمل بینی تا چند ساعت از خوردن مایعات خودداری کنید و پس از آن می‌توانید با نوشیدن آب میوه طبیعی مثل آب آناناس،آب هویج و آب کرفس علاوه بر رفع ضعف بدنی پس از جراحی بینی برای رفع کبودی و ورم بینی اقدام نمایید. در روز اول پس از جراحی بینی تا جایی که می توانید استراحت نمایید و برای استراحت حتما زیر سر خود را بلند تر حالت طبیعی ارتفاع دهید. این عمل به کنترل کبودی پس از عمل کمک کننده می‌باشد و همچنین تا جایی که می توانید از کمپرس یخ برای جلوگیری از ایجاد کبودی زیاد اطراف بینی استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *