هزینه جراحی زیبایی بینی

مبلغ هزینه عمل بینی

برای تمام بیماران قبل از جراحی زیبایی مقدار هزینه جراحی زیبایی بینی مهم است. یا تحت پوشش قرار گرفتن عمل زیبایی بینی توسط بیمه درمانی و یا تکمیلی از دیگر سوالات پیش آمده برای بیماران است.

در این مقاله به بررسی عوامل تاثیر گذار در هزینه عمل بینی و نیز پاسخ به سوالات مرتبط را می پردازیم.

آیا بیمه درمانی و یا تکمیلی هزینه جراحی زیبایی بینی را پرداخت می‌کند؟

در مورد جراحی بینی ترمیمی که ماهیت درمانی دارد و برای رفع مشکلاتی از جمله عملکرد تنفسی بیمار و یا ساختار داخلی بینی انجام می شود، امکان دارد بیمه های درمانی و یا بیمه های تکمیلی بخشی از هزینه طراحی و یا کل هزینه جراحی بینی را به بیمار پرداخت کنند.
در کل بیمه های درمانی همانطور که از اسم آنها پیداست مواردی را که مربوط به درمان فرد می‌گردد را تحت پوشش بیمه قرار میدهند.
اما هیچ کدام از شرکت های بیمه تکمیلی و یا بیمه های درمانی هیچ نوع جراحی زیبایی را از جمله جراحی زیبایی بینی، که هدف شخص از انجام آن فقط جنبه زیبایی دارد را تحت پوشش خود قرار نمی دهند، و بیمار باید تمام هزینه های جراحی زیبایی را خود پرداخت کنند.

حال در مواردی نادر که فرد بیمار دچار مثلاً پولیپ بینی است و تصمیم دارد، در کنار عمل درمانی پولیپ بینی خود را جراحی زیبایی نیز انجام دهد، امکان دارد شرکت های بیمه هزینه آن بخش است جراحی که مربوط به پولیپ بینی است که جنبه درمانی دارد را، پرداخت کنند و بخش دیگر که مربوط به زیبایی می شود را پرداخت نکنند.

پس بهتر است اگر قسمتی از جراحی بینی شما محیط درمانی دارد و بخشی دیگر ماهیته زیبایی. قبل از اقدام به عمل بینی این موضوع را از شرکت‌های بیمه جویا شوید.

مبلغ هزینه عمل بینی

عوامل موثر در هزینه جراحی زیبایی بینی

عوامل مختلفی بر مبلغ هزینه عمل بینی تاثیر گذار است که در زیر به آنها می پردازیم:

پزشک متخصص جراحی بینی

اصلی ترین فاکتور در هزینه عمل بینی مهارت پزشک متخصص جراحی زیبایی بینی است. این تخصص با توجه به تجربه، شهرت ،سابقه جراحی و وجود تعداد بیماران راضی از نتیجه جراحی پزشک تاثیر خبر تعیین مبلغ هزینه عمل بینی را دارد.

محل جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی در دو محل انجام می گردد یکی بیمارستان و دیگری کلینیک جراحی.
مسلما امکانات بیمارستان بسیار پیشرفته تر است که کلینیک های جراحی است. که البته بیمارستانهای دولتی معمولاً جراحیهای درمانی بینی را انجام می دهند ولی در بیمارستان های خصوصی جراحی زیبایی بینی هم انجام می شود که به تبع نسبت به کلینیک های جراحی هزینه‌های اتاق عمل در بیمارستان های خصوصی چند برابر است.
همین موضوع باعث شده است که اکثر پزشکان جراح زیبایی بینی بیماران خود را در کلینیک های جراحی عمل کنند تا هزینه اتاق عمل برای بیمار کمتر شود تا بتوانند هزینه جراحی زیبایی بینی را کاهش دهند.
البته در مواردی که مثلاً بیمار مستعد خونریزی است به ناچار باید جراحی زیبایی بینی آن در بیمارستان انجام شود تا توست دستگاه های پیشرفته تر سلامت بیمار تحت کنترل قرار گیرد.

متخصص بیهوشی

برای انجام عمل بینی نیازمند آن است که بیمار بیهوش گردد و پروسه انجام بیهوشی بیمار توسط متخصص بیهوشی انجام می‌شود.
دستمزد متخصص بیهوشی نیز از عوامل دیگری است که به مبلغ هزینه عمل بینی می افزاید.

نوع جراحی انجام شده

فرم و نوع بینی و اقداماتی که باید بر روی آن انجام شود بر روی هزینه عمل بینی تاثیر گذار است. هر میزان که جراحی یک بیمار پیچیده تر باشد به همان میزان زمان بیشتری نیاز است تا جراحی بینی انجام گردد و به همین منظور هزینه جراحی زیبایی بینی نیز بیشتر می شود.

هزینه جراحی بینی

همانطور که در موارد بالا ذکر کردیم عوامل بسیاری بر هزینه جراحی زیبایی بینی تاثیر می گذارند که در هر فرد با فرد دیگر متغیر است.
پس نمی‌توان مبلغ دقیقی را برای هزینه جراحی بینی در نظر گرفت و یا مشاورات تلفنی و از راه دور به بیماران اعلام کرد.
بنابراین شما اگر تصمیم به جراحی بینی دارید ابتدا باید با پزشک خود مشاوره قبل از عمل بینی را انجام دهید بر طبق بررسی های پزشک نسبت به نوع بینی و شرایط موجود آن مبلغ دقیق عمل بینی را به شما اعلام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *