لیزر موهای زائد بعد از عمل بینی

لیزر موهای زائد بعد از عمل بینی

امروزه با استفاده از لیزر موهای زائد بسیار در بین خانم ها مرسوم شده است. اما آیا انجام لیزر موهای زائد بعد از عمل بینی برای روند بهبود بینی مشکل ساز می باشد یا خیر؟  در این مقاله می خواهیم به بررسی شرایط انجام لیزر موهای زائد بعد از عمل بینی بپردازیم با ما همراه باشید.

 لیزر موهای زائد

 همانطور که میدانید. دستگاه لیزر موهای زائد با تابش پرتو ضعیف کردن پیاز مو می پردازد. تا در آن ناحیه روند رشد موهای زائد را رفته رفته کم و قطع کند. لیزر موهای زائد که در ظاهر اقدام زیبایی به حساب می آید. اما در باطن ماهیت پزشکی داشته و حتماً باید توسط پزشک متخصص و یا تحت نظارت آن انجام شود. استفاده از لیزر موهای زائد تقریباً برای کل بدن به غیر از چشم ها و اطراف آن استفاده می شود. پس از استفاده از آن ممنوعیتی  خاصی ندارد.

 اما این سوال پیش می آید که پس از انجام عمل زیبایی بینی استفاده از لیزر موهای زائد در نواحی صورت و بینی برای بهبود بینی می تواند مشکل ساز باشد؟

لیزر موهای زائد بعد از عمل بینی

 لیزر موهای زائد بعد از عمل بینی

در حین جراحی زیبایی بینی به دلیل آن که جراح بتواند تغییرات مورد نیاز را بر روی تیغه بینی و استخوان بینی و همچنین غضروف نوک بینی اعمال کند. مجبور است تا به وسیله برش هایی که در قسمت زیر بینی و یا اطراف پره های بینی ایجاد می کند.بافت پوست روی بینی را از روی تیغه بینی جدا کرده و به انجام تغییرات مورد نیاز بر روی ساختار بینی بپردازد.

پس از اتمام جراحی بینی پزشک برش های ایجاد شده را بخیه می زند و عمل بینی را به اتمام می رساند. پس از عمل زیبایی بینی بافت پوست بینی به دلیل برش های ایجاد شده تقریباً تا ۶ ماه ملتهب می باشد و زمان نیاز است تا به بهبود کامل برسد.

حال با توجه به حساس بودن پوست بینی در محل برش های ایجاد شده باید تا ۶ ماه از ملتهب کردن پوست جلوگیری شود. انجام لیزر موهای زائد نیز در این شرایط باعث ملتهب کردن پوست بینی می شود که امکان دارد برای بهبود جای بخیه های بینی مشکل ساز شود.

 اما اگر از لیزر موهای زائد در نواحی صورت غیر از بینی می خواهید استفاده کنید. بهتر است تا ۲ ماه پس از جراحی بینی در صورتی که از لیزر موهای زائد در نواحی صورت استفاده میشود قسمت بینی محافظت شده باشد. تا مشکلی برای روند بهبود برش های بینی پیش نیاید.

 

با رعایت کردن این نکات می‌توانید نتیجه مطلوبی از جراحی زیبایی بینی خود داشته باشید و از ظاهر خود رضایتمندی کامل را برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *