فیبروز بینی چیست ؟

فیبروز بینی چیست

در پاسخ به این سوال که فیبروز بینی چیست ؟ باید بگویم که فیبروز بینی ماده ای در بدن می باشد که  به موجب آن برش هایی که در بافت پوست به وجود می آید ترمیم میشود. حالا آیا فیبروز بینی جراحی زیبایی بینی مفید است یا خیر؟

 

فیبروز بینی چیست ؟

در حین عمل زیبایی بینی بافت پوست بینی برش می خورد. تا پوست از روی تیغه بینی و غضروف نوک بینی جدا شود. جراح بتواند تغییرات مورد نیاز را بر روی تیغه بینی و همچنین غضروف نوک بینی اعمال کند. پس از انجام جراحی بینی لازم است. تا بافت های از هم جدا شده مجدد به هم متصل شود. اتصال این بافت ها به وسیله بخیه انجام می شود. اما برای آنکه بافت پوست  در محل برش داده شده مجدد به شکل اولیه خود برگردد. نیازمند تشکیل فیبروز در آن ناحیه می باشد.

در واقع برای ترمیم بافت برش داده شده در پوست. ماده چسبنده فیبروزی تشکیل می شود. تا بافت پوست به شکل اولیه خود بازگردد.فیبروز مهم‌ترین بافت ترمیم پوست می باشد.که در صورت ایجاد زخم و آسیب دیدگی در پوست به کمک ترمیم پوست می آید.

 

بروز مشکل برای بینی در اثر تشکیل فیبروز

 فیبروز همانطور که برای پوست و بدن مفید و حیاتی می باشد. می تواند بعد از انجام عمل زیبایی بینی. برای رسیدن به نتیجه مطلوب پس از انجام جراحی مشکل ساز بشود. به این دلیل که اگر مقدار بافت فیبروز ریه تشکیل شده بیش از اندازه باشد.امکان دارد موجب بزرگ شدن اندازه بینی و یا تغییر شکل نوک بینی را را در پی داشته باشد.

فیبروز بیش از حد معمولاً در جراحی بینی که بیمار بینی گوشتی دارد مشاهده می شود.در بعضی موارد مقدار فیبروز تشکیل شده به حدی می باشد که شکل بینی به فرم قبل از جراحی باز می گردد.

فیبروز بینی چیست

جلوگیری و درمان فیبروز بینی

باید خاطر نشان شویم که برای جلوگیری از تشکیل فیبروز اضافی و یا درمان فیبروز اضافی پس از عمل بینی راه حل هایی هم وجود دارد.

اگر جراح در حین عمل بینی اندازه بینی را بیش از حد کوچک کند. امکان بروز فیبروز در بینی وجود دارد. زیرا با از دست رفتن بافت قابل‌توجهی از پوست بینی. به صورت ناخودآگاه برای مقابله با این تغییرات به وجود آمده. اقدام به تولید فیبروز اضافی در بینی می کند. پس جراحی که از تخصص و تبحر مناسبی برخوردار است.با توجه به اندازه بینی متوجه می شود که تا چه حد می تواند شکل بینی را کوچک کنند تا فیبروز بینی تشکیل نشود.

اگر پس از جراحی زیبایی بینی بافت فیبروزی تشکیل شود. پزشک می تواند با تزریق کورتون تشکیل بافت فیبروزی را کنترل کند و نه تنها پیشرفت آن را متوقف کند. همچنین برای از بین بردن آن کمک کننده می باشد.

تزریق کورتون در قسمت تیغه بینی باعث می شود تا قوسی که پزشک بر روی تیغه بینی ایجاد کرده است و به وسیله تشکیل فیبروز تیغه بینی صاف به نظر می‌آید اصلاح شود. 

در مواردی امکان دارد تا برای از بین بردن فیبروز بینی چندین نوبت کورتون در نواحی مختلف بینی تزریق شود تا ورم و فیبروز به وجود آمده کاملاً برطرف شود. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *