فوایدی بی شمار از دل نارنجی شگفت انگیز

سلامت نیوز: نارنج دارای خواص و فواید شگفت انگیزی برای سلامت بدن است ومیتوان از آن به عنوان مادر مرکبات نام برد. همچنین نارنج میوه ای با خواصی بسیار زیاد است که استفاده از آن برای تمامی افراد توصیه شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سیناپرس، پوسته این میوه به عنوان درمان حمایتی در اختلالات معده به عنوان مثال در نارسایی تشکیل شیره معده و بهبود نفخ معده استفاده می شود. مصرف آب نارنج می تواند ویتامین C مورد نیاز بدن را تامین کرده, سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

نارنج درمانی برای درد گلوست و به عنوان درمان جایگزین در بی خوابی، اضطراب و صرع به حساب می آید. پوست این میوه نیز در درمان بی اشتهایی و اختلالات سوء هاضمه، تسهیل درد افزایش وزن کاربرد بسیاری دارد.

مطالعات نشان داده‌اند مصرف نارنج انرژی در دسترس جهت فعالیت بدنی روزانه را افزایش می‌دهد و از این طریق توان و نشاط زیادی را برای انجام امور روزانه تولید می‌کند. به‌طورکلی مصرف این میوه به‌ طور طبیعی بیش از عصاره آن توصیه می‌گردد. نارنج از جمله میوه هایی است که برای اعصاب، دفع سنگ کلیه و مثانه، گلودرد و فشار خون بسیار مفید است.

همچنین در صورت ابتلا به مشکل یبوست یکی از درمان های مناسب و بی ضرر علاوه بر خوردن یک قاشق روغن زیتون, مصرف یک فنجان مخلوط شکر و آب نارنج است.

محققان معتقدند، بیماران مبتلا به زخم ها ی معده یا روده به دلیل اثر سمی این گیاه بر دستگاه گوارش بهتر است از مصرف آن اجتناب نمایند. مصرف نارنج در مبتلایان به بیماری های قلب عروقی، اضطراب یا بیخوابی باید با احتیاط صورت گیرد.

تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن چای بهار نارنج و میوه نارنج برای ۴ ماه باعث کاهش سطح قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع دو می شود. همچنین میوه نارنج سطوح گلوکز خون افراد مبتلا به دیابت را کاهش می دهد.

وب سایت منبع خبر : salamatnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *