فشار خون در عمل بینی

فشار خون در عمل بینی

داشتن فشار خون در عمل بینی یکی از نگرانی بیمارانی می باشد که دارای فشار خون بالا می‌باشند. در این مطلب می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که آیا فشار خون در عمل بینی اختلالی ایجاد می‌کند و یا آیا برای سلامت بیمار خطرناک است؟ در ادامه با ما همراه باشید.

فشار خون بالا در عمل بینی

بی شک اولین و مهمترین اصل در انجام جراحی زیبایی بینی همانند هر جراحی حفظ سلامت بیمار می باشد. پس باید تمامی اقدامات لازم چه قبل از جراحی بینی و چه در حین جراحی رعایت شود. یکی از مواردی که می تواند در حین جراحی زیبایی بینی سلامت فرد را به خطر بیاندازد فشار خون بالا می باشد. به دلیل آن که فشار خون با قلب درگیر است و با بیهوش شدن بیمار ضربان قلب تغییر می‌کند اگر بیمار دچار فشار خون بالا باشد متخصص بیهوشی که وظیفه آن کنترل بیهوشی بیمار و میزان اکسیژن مورد نیاز در حین جراحی بینی است، باید کنترل قلب و نگه‌داری آن در شرایط متعادل را داشته باشد.

البنه برای افرادی که دارای فشار حون بالا می باشند و احتمال بروز خطر در هنگامی بی‌هوشی است. می توان با تشخیص پزشک و متخصص بیهوشی بیمار را بدون بیهوشی و در حالتی بین خواب و بیدار جراحی کرد تا خطر احتمال سکته قلبی کاهش بیابد.

فشار خون در عمل بینی

خطرات فشار خون بالا

کسانی که دارای فشار خون بالا می باشند خون آن ها با شدت بیشتری در بدن پمپاژ می شود و معمولا باید از قرص وارفارین که ضد انعقاد خون می باشد استفاده کنند مصرف این قرص قبل از عمل زیبایی بینی احتمال بروز خونریزی را در حین عمل بالا می برد. پس در صورت امکان باید مصرف قرص وارفارین چند روز قبل از عمل زیبایی بینی قطع شود و یا مصرف آن کنترل شود تا مشکل خاصی در حین عمل زیبایی بینی به وجود نیاید.

به طور کلی اگر بیمار دارای فشار خون خیلی بالا نباشد و سن زیاد بالایی برای عمل بینی ندلشته باشد و همچنین فشار خون آن تحت درمان باشد مشکل خاصی برای عمل بینی به وجود نمی آید. اما حتما باید قبل ار عمل میزان فشار خون و نوع داروی مصرفی با دوز آن به پزشک جراح بینی اطلاع داده شود و حتما چند روز قبل از عمل بینی مصرف نمک را به حداقل ممکن برسانید تا میزان فشار خون کنترل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *