فتوگرافی بینی چیست ؟

فتوگرافی بینی چیست

برای این که بدانیم فتوگرافی بینی چیست ؟ باید اطلاع دهیم که فتوگرافی بینی یکی از دسته عکاسی پزشکی می باشد که برای انجام عمل بینی حائز اهمیت می باشد.فتوگرافی پزشکی بینی با  رادیولوژی و سی تی اسکن قبل از جراحی بینی متفاوت است. در تصاویری که توسط رادیولوژی گرفته می شود. تصویری از نمای داخلی بدن بیمار نمایان می شود. اما در فتوگرافی پزشکی بینی عکس برداری دقیق از زوایای مختلف صورت بیمار انجام می شود.

فواید فتوگرافی بینی چیست ؟

همانطور که گفته شد. نوعی از تصویربرداری پزشکی می باشد که به جای رادیولوژی از نمای صورت بیمار. عکس برداری از زوایای مختلف صورت بیمار انجام می شود.  به دلیل آنکه جراحی زیبایی بینی کاملاً به شکل ظاهری بینی و تناسب آن با دیگر اجزای صورت مرتبط است. نیازمند آن است که جراح در حین انجام عمل زیبایی بینی تصاویر دقیقی از شمای صورت بیمار را از زوایای مختلف داشته باشد. که بتواند اصلاحات ظاهری بینی بیمار را در حین جراحی بینی نسبت به فرم اولیه بینی و همچنین حالتهای مختلف چهره بیمار از زوایای مختلف انجام دهد. پس اصلی ترین فایده فتوگرافی بینی کمک به فرم دهی بینی نسبت به تناسب با اجزای صورت در حین جراحی زیبایی بینی می باشد.

 از دیگر فواید فتوگرافی پزشکی بینی می توان به تولید نمونه جراحی بینی برای پزشک باشد. با انجام فتوگرافی بینی عکسی با کیفیت از زوایای مختلف قبل از انجام عمل بینی از بیمار وجود دارد. که با انجام عکاسی مجدد مدتی بعد از عمل بینی از بیمار نمونه از تغییرات ایجاد شده در بینی بیمار قبل و بعد از انجام جراحی بینی وجود داشته باشد.

 مراحل انجام فتوگرافی پزشکی بینی

برای انجام فتوگرافی پزشکی بینی به وسیله دوربین عکاسی حرفه ای و همچنین نورپردازی مناسب تصاویری از زوایای مختلف صورت بیمار همچون نمای تمام رخ همراه خنده و بدون خنده، نمای سه رخ چپ و راست همراه خنده و بدون خنده، نیمرخ چپ و راست و نمای زیر و بالای بینی گرفته می شود. همچنین عکس از نمای روبرو که مندرج شده می باشد گرفته می شود. این تصویر مندرج شده چون با مقیاس دقیق گرفته می شود در حین جراحی زیبایی بینی به پزشک کمک می کند تا در صورت نیاز ابعاد دقیقی از بینی بیمار قبل از جراحی بینی داشته باشد.

پس فتوگرافی پزشکی بینی بسیار کمک کننده برای انجام جراحی بینی می باشد. پس از عمل بینی نیز جراح عکس های فتو گرافی را که به صورت چاپ شده می باشد به بیمار تحویل میدهد و ورژن دیگران را که بر روی سی دی می باشد در آرشیو خود نگه می دارد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *