عوارض فین کردن بعد از عمل بینی

عوارض فين كردن بعد از عمل بيني

عوارض فین کردن بعد از عمل بینی یکی از مشکلاتی می باشد که بیمارانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند امکان دارند به آن دچار شوند. بینی جراحی شده بسیار حساس می‌باشد و برای بهبودی کامل آن و جلوگیری از بروز مشکلات مختلف نیاز است تا چند وقت پس از عمل زیبایی بینی مراقبت های لازم از بینی جراحی شده انجام شود.

در این مقاله می خواهیم به عوارض فین کردن بعد از عمل بینی بپردازیم تا بدانید بعد از عمل بینی (رینوپلاستی) تا چه مدت نیاز است تا از فین کردن اجتناب کنید.

عوارض فین کردن بعد از عمل بینی

به طبع مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی اگر از خود جراحی اهمیت بیشتری نداشته باشد، کمتر از آن هم نیست. پس لازم است بیمار پس از جراحی زیبایی بینی از بینی جراحی شده به درستی مراقبت کند تا به نتیجه مطلوب از جراحی بینی خود برسد.

فین کردن پس از جراحی بینی باعث می شود تا به بافت های بینی فشار وارد شود و احتمال پاره شدن بخیه های بینی را بالا ببرد.

عوارض فین کردن بعد از عمل بینی

همچنین مخاط بینی که پس از جراحی به وسیله بخیه های بینی به هم متصل شده اند در صورت فین کردن امکان از هم گسسته آن‌ها وجود دارد.

توصیه می شود تا پس از عمل بینی (رینوپلاستی) حدود سه هفته تا یک ماه از فین کردن اجتناب شود تا بافت های بینی به شرایط مساعد برسد.

پس از یک ماه نیز سعی داشته باشید برای فین کردن فشار زیادی به بینی خود نیاورید و اگر بعد از فین کردن احساس درد در بینی خود داشتید تا چند روز از فین کردن خودداری کنید.

توصیه دکتر فریدون پورنصر جراح بینی

همانطور که گفته شد سعی داشته باشید تا حدود یک ماه پس از عمل بینی خود از فین کردن اجتناب کنید. همچنین در این مدت برای تمیز کردن بینی از گوش پاکن نیز استفاده نکنید و فقط بهترین راه برای تمیز کردن بینی شستشوی بینی با سرم شستشو می‌باشد که می‌توانید به وسیله سرنگ بدون سوزن برای شستشوی بینی خود روزانه چندین مرتبه استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *