عوارض عمل زیبایی بینی

عوارض عمل زیبایی بینی

عوارض عمل زیبایی بینی معمولا کوتاه مدت است و پس از مدتی از بین می رود. ولی در مواردی عوارض و خطرات دائمی را می تواند جراحی بینی برای بیمار در پی داشته باشد.

عوارض کوتاه مدت عمل بینی

کبودی و ورم بینی

پس از جراحی زیبایی بینی کبودی و ورم بینی امری طبیعی است که به دلیل برش در بافت پوست و شکستگی های به وجود آمده برای تغییر شکل تیغه بینی نمایان می شود که پس از مدتی با مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی  از بین می رود.

ترشحات خونی

بعد از جراحی زیبایی تا چند روز اول ترشحات خون‌ آبه از بینی جاری می شود که به دلیل جراحات داخلی بینی طبیغی می باشد و با برداشتن تامپون بینی بعد از آن از بین می رود.

تاثیرات داروی بیهوشی

پس از عمل بینی امکان دارد بعضی از بیماران نسبت به داروی بیهوشی واکنش داشته باشند و پس از جراحی بینی تا یک یا دو روز بعد دچار حالت تهوع و یا بی حالی و گیجی باشند که با گذشت زمان این حس بهبود می یابد. البته با پیشرفت علم پزشکی داروهای بیهوشی عوارضی ندارد و این نشانه ها به ندرت اتفاق می افتد.

عوارض دائمی جراحی بینی

بعضی از عوارض عمل زیبایی بینی برای بیمار دائمی می باشد. که عده ای از این عوارض می تواند خطرناک باشد و عده ای دیگر می تواند با جراحی ترمیمی بینی برطرف شود.

این عوارض تا حدودی به تخصص و تبحر پزشک وابسته است. پس در خصوص انتخاب بهترین جراح بینی  برای عمل بینی خود بسیار باید با دقت عمل کنید.

در زیر به بررسی برخی از عوارض دائمی پس از جراحی زیبایی بینی میپردازیم :

عوارض عمل زیبایی بینی

مشکل تنفسی

اگر جراح در حین عمل بینی سوراخ های بینی را بیش از حد کوچک کند و یا قوس تیغه بینی را بیش از حد کند.امکان مشکل تنفسی بعد از عمل بینی برای بیمار وجود دارد.

همچنین اگر بعد از جراحی بینی شستشوی بینی با سرم بعد از عمل زیبایی به درستی انجام نشود. امکان دارد لخته خون های داخل بینی تبدیل به گوشت اضافه شود و مشکل تنفسی برای بیمار به وجود آورد.

عفونت بینی

در بعضی موارد امکان دارد در اثر مرتب مصرف نکردن داروهای تجویز شده توسط پزشک بعد از عمل بینی بیمار دچار عفونت در بینی خود شود. اگر عفونت بینی با دارو و شستشوی بینی برطرف نشود خطر چسبندگی مجاری تنفسی را به دنبال دارد.

سینوزیت

امکان دارد در حین جراحی بینی. باعث التهاب سینوس ها شود که موجب آن تغییر صدا، افزایش ترشح مخاط و کم شدن حس بویایی به صورت اندک را در پی دارد.

مشکلات ظاهری

در بعضی مواقع با انجام عمل بینی یک سری مشکلات بینی برطرف نشده و یا پس از جراحی بینی مشکلات ظاهری جدیدی برای بیمار آشکار می شود. که می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

۱.از بین نرفتن ورم بینی.

۲.کج بودن تیغه بینی.

۳.برطرف نشدن قوز بینی.

۴.عدم تقارن سوراخ های بینی.

۵.افتادگی نوک بینی.

مواردی که گفته شد به تخصص و تبحر پزشک جراح بستگی دارد.اگر در انتخاب پزشک خود درست و حساب شده عمل کنید به طبع درصد به وجود آمدن مشکلات ظاهری پس از جراحی بینی را برای خود به حداقل رسانده اید.

 

پس با توجه به عوارضی که گفته شد. می دانیم که جراحی بینی هم همانند تمامی جراحی ها عوارض احتمالی را در پی دارد. پس باید ببینید که نسبت به احتمال عوارض موجود و میزان تغییری که بینی شما پس از عمل زیبایی بینی خواهد داشت. آیا شما کاندیدای مناسب برای جراحی زیبایی بینی هستید یا خیر؟

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *