عوارض جراحی بینی در پیری

عوارض جراحی بینی در پیری

عوارض جراحی بینی در پیری موضوعی است که در این مقاله می خواهیم به آن  بپردازیم. همانطور که در مقاله های قبل در مورد سن مناسب برای عمل بینی صحبت کردیم جراحی بینی در سنین بالا اگر فرد از سلامت بدنی مناسب برخوردار باشد خطری برای سلامتی بیمار ندارد. اما آیا با وجود عوارض جراحی بینی در پیری نتیجه مناسبی برای بیمار به ارمغان می آورد؟

 نتیجه جراحی زیبایی بینی در سن بالا

 ابتدا باید اطلاع دهیم که منظور از سن بالا در حدود بالای ۶۰ سال می باشد. که اگر بیمار تصمیم به انجام عمل زیبایی بینی داشته باشد امکان دارد عوارض متعددی را در پی داشته باشد که در این مقاله می‌خواهیم به آنها بپردازیم.

افتادگی بینی

جراحی بینی در سن بالا امکان افتادگی بینی را بعد از انجام عمل زیبایی بالا میبرد. در سنین بالا به دلیل آن که کلاژن پوست از بین رفته است. پوست انسان استحکام خود را برای جلوگیری از افتادگی از دست می دهد. با انجام عمل زیبایی بینی و رساندن نوک بینی زاویه مناسب. امکان افتادگی نوک بینی که در علم پزشکی به آن تیپ بینی گفته می شود زیاد است. افتادگی نوک بینی عوارضی همچون بلند نشان دادن بینی و همچنین بروز مشکلات تنفسی را در پی دارد. پس با توجه به این موضوع پزشکانی که بیمارانی با سن بالای ۶۰ سال دارند. اگر بینی آنها نیاز به اصلاحات خیلی زیادی نداشته باشد توصیه می کنند که از انجام جراحی زیبایی بینی خودداری کنند.

 

عوارض جراحی بینی در پیری

در سنین بالا کم شدن چربی زیر پوست، کم شدن عضلات بینی مخصوصاً در قسمت یک سوم ابتدایی بینی، نازک شدن پوست فرد باعث می شود تا استحکام نوک بینی کم باشد و بعد از انجام عمل بینی پس از مدتی کوتاه بیمار دچار افتادگی در نوک بینی خود باشد. این افتادگی امکان دارد حتی بیشتر است قبل از جراحی برای بیمار باشد که همانطور که گفته شد می تواند مشکلات تنفسی و یا صدای خس خس در حین تنفس کردن را به وجود بیاورد.

بروز مشکلات روحی و روانی

 معمولا افرادی که در سنین بالا تصمیم به انجام عمل زیبایی بینی دارند. به دلیل تجربه کردن دوباره حس جوانی برای انجام جراحی بینی انگیزه پیدا می کنند. حال اگر نتیجه عمل جراحی بینی آنها با توجه به احتمال عوارضی که امکان دارد داشته باشد مورد رضایت واقع نشود. امکان بروز مشکلات روحی و روانی شدید را برای بیمار پس از انجام عمل زیبایی بینی در پی دارد.معمولا پزشکان در جلسه مشاوره قبل از عمل بینی برای بیمارانی که سن بالایی دارند. احتمالات پیش رو را کاملا برای بیمار توضیح می دهند. که بیمار با دید باز و دانستن عوارضی که امکان دارد این جراحی زیبایی برای آنها به وجود بیاورد تصمیم نهایی خود را در خصوص انجام جراحی بینی بگیرند.

 

 پس با توجه به موارد گفته شده اگر تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی دارید. حتما به پزشک خود در جلسه مشاوره در مورد عوارض احتمالی عمل بینی در سن بالا از پزشک خود مشورت بگیرید. تا در صورت نیازپوست بینی شرایط فیزیکی بدن توسط پزشک مورد بررسی قرار بگیرد و در نهایت در مورد امکان انجام جراحی زیبایی بینی نظر نهایی خود را بدهد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *