عوارض جراحی بسته بینی

عوارض جراحی بسته بینی

جراحی بسته بینی یکی از روش های انجام جراحی زیبایی بینی می بلشد که در آن جراح با ایجاد برش هایی در داخل سوراخ های بینی بیمار راه دسترسی به اجزای بینی را ایجاد می کند و از همان داخل بینی اقدام به تغییرات لازم بر ظاهر بینی می کند. در جراحی بسته بینی به دلیل آن که برش ها در داخل سوراخ های بینی انجام می شود جای بخیه ها دیده نمی شود و پس از جراحی زیبایی بینی بیمار دغدغه به جای ماندن جای بخیه ها را ندارد. اما این روش از جراحی بینی در کنار این فایده ای که دارد عوارضی را به همراه دارد که اکثر جراحان برای انجام عمل بینی از روش بسته استفاده نمی کنند و این روش فقط برای جراحی ترمیمی و ایجاد تغییرات کوچک بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای جراحی بینی بسته

همانطور که گفته شد جراحی بینی با روش بسته (کلوز) جای بخیه به جای نمی گذارد و از دیگر مزایای آن می توان به مدت زمان کوتاه تری نسبت به جراحی با روش باز انجام می شود. همچنین به دلیل آن که برش ها در این نوع جراحی بینی کمتر می باشند پس از عمل بینی ورم و کبودی کمتری در بینی و اطراف بینی بیمار به وجود می آید که مدت زمان بهبودی بینی بیمار را پس از عمل بینی کاهش می دهد.

این مزایا برای بیمارانی که از بیهوشی ترس دارند و یا می خواهند دوران نقاهت کمتری پس از عمل بینی داشته باشند مناسب می باشد اما برای بیمارانی که نتیجه جراحی بینی برایشان در اولویت است باید برای انجام عمل بینی با روش بسته قدری تحقیق درباره معایب آن داشته باشند.

عوارض جراحی بسته بینی

عوارض جراحی بسته بینی

با توجه به مزایای گفته شده برای عمل بینی با روش باز در زیر عوارض جراحی بسته بینی را می توانسد مشاهده کنید تا بتوانید با دید باز نسبت به انتخاب روش جراحی خود اقدام نمایید.

امکان آسیب به ساختار بینی

در جراحی بینی با روش بسته یا کلوز به دلیل آن که پوست بینی از روی تیغه بینی جدا نمی شود و توسط برس های ریزی داخل سوراخ بینی جراح راه دسترسی به داخل بینی را پیدا می کند به دلیل نداشتن دید کافی امکان دارد در حین جراحی آسیب های غیر عمدی به اجزای دیگر بینی وارد شود که این آسیب ها پس از عمل بینی آشکار می شود و نیازمند جراحی ترمیمی بینی می شود.

امکان ایجاد تغییرات محدود

در جراحی بینی با روش بسته به دلیل آن که دسترسی و دید کافی به اجزای داخلی بینی وجود ندارد برای ایجاد تغییرات محدود مناسب می باشد و جراح برای تغییر شکل دادن بینی های پر کار اصلا شرایط مناسب و دسترسی لازم را نمی تواند داشته باشد و بیشتر این روش برای ایجاد تغییرات جزئی در جراحی ترمیمی بینی توصیه می شود.

نیاز به مهارت بالای جراح

همانطور که گفته شد به دلیل آن که جراح از داخل شکاف های ایجاد شده در داخل سوراخ های بینی اقدام به جراحی بینی می کند در واقع این جراحی را با چشمان بسته انجام می دهد. پس جراح بینی که این روش را انجام می دهد باید از مهارت خیلی بالایی برخوردار باشد و به طبع این نوع جراح هزینه بیشتری برای انجام عمل زیبایی بینی از بیمار دریافت می کند. پس شما برای انجام عمل زیبایی بینی با روش بسته باید هزینه بیشتری با ریسک موفقیت کمتری را بپردازید.

توصیه دکتر فریدون پورنصر

نسبت به گفته های بالا اگر شما تغییرات اندکی را در ظاهر بینی خود می خواهید انجام دهید و می خواهید دوران نقاهت پس از عمل بینی شما کوتاه باشد می توانید روش بسته برای جراحی بینی را انجام دهید. اما اگر بینی شما نیاز به تغییرات قابل توجهی می باشد انجام جراحی بینی با روش بسته برای بینی شما پر ریسک می باشد و نیازمند بررسی و تصمیم گیری درست می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *