عمل زیبایی بینی در سربازی

عمل زیبایی بینی در سربازی

در دوران سربازی تمامی سربازان تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح قرار می گیرند. حال می خواهیم بدانیم که این بیمه عمل زیبایی بینی در سربازی را تحت پوشش خود قرار می دهد؟ آیا پس از عمل زیبایی بینی در سربازی استعلاجی برای استراحت و بهبود به سرباز داده می شود؟ برای پاسخ به این سوالات این مقاله را دنبال کنید.

مرخصی استعلاجی در سربازی

برای تمامی سربازان استفاده از مرخصی استعلاجی در دوران خدمت سربازی مهم است. زیرا هر سرباز می تواند در مدت خدمت وظیفه خود به مدت ۳۰ روز مرخصی استعلاجی داشته باشد. به همین منظور عده ای هستند که جراحی زیبایی خود را در دوران سربازی خود به دلیل استفاده از مرخصی استعلاجی انجام می دهند.

برای عمل بینی نیاز است تا یک هفته در منزل استراحت کنید تا از لحاظ فیزیکی بهبود نسبی پیدا کنید تا بتوانید به انجام فعالیت های عادی خود بازگردید. اگر وظایف شما در خدمت سربازی فعالیت فیزیکی که به بینی تازه جراحی شده شما فشار نمی آورد مثل کارهای اداری و دفتری شما می توانید پس از جراحی زیبایی بینی به مدت یک هفته مرخصی استعلاجی بگیرید. اما اگر وظایف سنگین و فیزیکی به عهده دارید می توانید تا ۲ هفته پس از عمل بینی مرخصی استعلاجی داشته باشید.

توجه داشته باشید اگر وظایف شما به بلند کردن اجسام سنگین مربوط است حتی پس از ۲ هفته مرخصی استعلاجی نیاز است تا با اطلاع دادن به فرمانده خود از خطر بلند کردن اجسام سنگین برای بینی ایشان را آگاه کنید تا در صورت امکان تا مدتی از این وظیفه شما را معاف کنند.

عمل زیبایی بینی در سربازی

آیا با دفترچه بیمه نیروهای مسلح می شود عمل زیبایی بینی در سربازی انجام داد؟

دفترچه بیمه نیروهای مسلح فقط برای مراکز درمانی طرف قرارداد با خود می باشد و برای سربازان و کادری های نیروهای مسلح مراکزی اعم از بیمارستان، درمانگاه، کلینیک و … احداث کرده اند. پس اگر سربازی کسالتی داشته باشد می تواند از این مراکز استفاده کند. این در حالی است که اکثر پزشکان در مراکز درمانی خصوصی اقدام به جراحی بینی می کنند. پس قطعا این مراکز طرف قرارداد با یمه نیروهای مسلح نمی باشند. در مراکز تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح جراحی های اصلاحی برای بینی داده می شود. مثل عمل انحراف بینی و یا پولیپ بینی. ولی جراحی زیبایی بینی تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح قرار نمی گیرد. پس اگر شما دارای مشکلات مثل انحراف بینی و یا پولیپ بینی هستید می توانید با دفترچه بیمه نیروهای مسلح عمل بینی انجام دهید و هزینه ای بابت آن ندهید.

پس از عمل انحراف بینی یا پولیپ بینی می شود مجدد جراحی زیبایی بینی انجام داد؟

در پاسخ به این سوال باید اطلاع دهیم که کسانی که بینی خود را برای اصلاح مشکلاتی مثل انحراف بینی یا پولیپ بینی جراحی کرده باشند می توانند مجدد برای عمل زیبایی بینی اقدام کنند. در این صورت به طبع در صورت نداشتن انحراف بینی یا پلیپ بینی هزینه جراحی زیبایی بینی هم کاهش پیدا می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *