عمل جراحی بینی (راینو پلاستی)

عمل جراحی بینی

اگر که شما می خواهید جراحی راینو پلاستی یا جراحی زیبایی بینی انجام دهید، شما نیاز به داشتن کمی اطلاعات درباره این جراحی دارید. برای فهمیدن و درک مراحل و چالش های جراحی قبل از اینکه تصمیم به انجام آن بگیرید داشتن اطلاعات کافی بسیار حائز اهمیت است. برای این منظور ما این راهنمای ساده را برای شما تهیه کرده ایم تا شما بتوانید با داشتن دانش و آگاهی کامل و صحیح، تصمیم خود برای انجام جراحی راینو پلاستی بگیرید.

هنگامیکه کلمه راینو پلاستی به گوش می رسد. بیشتر مردم آنرا به جراحی بینی نسبت می دهند تنها به دلیل اینکه معنی واقعی خود کلمه(rhino)، بینی یا هر چیزی وابسته به بینی است و از کلمه (rhin) که یک کلمه یونانی است مشتق شده است. در تعریف راینو پلاستی می توان گفت که بسادگی یک جراحی پلاستیک زیبایی است که به جهت بهبود نافرمی ها و مشکلات بینی انجام میشود.

جراحی زیبایی بینی به ۳ دلیل مهم انجام می شود:

  • بخاطر رفع و بهبود مشکلات تنفسی است.
  • برای بهبود زیبایی صورت و بینی است.
  • برای برطرف کردن مشکلاتی که بر اثر سوانحات دیگری بر روی بینی اتفاق افتاده است.

 

چندین حالت پزشکی وجود دارد که بر روی کارکرد درست بینی تاثیر می گذارد که در واقع همه این عیوب با یک جراحی بینی قابل برطرف کردن میباشد. در واقع
راینو پلاستی می تواند بصورت معمول با سپتوپلاستی (تصحیح انحراف تیغه بینی) برای تصحیح اختلالات مربوط به بینی و تیغه ترکیب شود. انحراف تیغه بینی معمولا سبب ایجاد مشکلات تنفسی در اشخاص میشود. اگر شما نیاز به درمان پزشکی برای رفع این مشکل دارد حتما در هنگام ویزیت با دکتر جراح این مشکل را نیز در میان بگذارید تا اقدامات و راهنمایهای لازم انجام شود.

 

مردم بیشتر و بیشتر به انجام جراحی زیبایی بینی، جهت بهبود زیبایی خود تمایل می یابند. اگر شما با یک بینی نافرم یا بزرگ بدنیا آمدید و این موضوع بر روی اعتماد به نفس تان یا کیفیت زندگی تان تاثیر منفی میگذارد، راینو پلاستی موثرترین روش برای حل مشکل شماست. این جراحی زیبایی کمک می کند تا شما بینی، متناسب با صورت خود داشته و زیبایی چهره شما را بهبود می بخشد و نتیجه آن اثرات مثبتی بر روی اعتماد به نفس شما خواهد داشت.

 

برای بسیار از کسانی که به دنبال انجام جراحی زیبایی بینی هستند درک این موضوع بسیار مهم است که بینی هر فرد متناسب با صورت او باید باشد نه اینکه با اعمال فشار به پزشک از او بخواهند بینی آنها شبیه شخص دیگری شود. اینکار باعث میشود که در پایان بیمار از نتیجه کار به دلیل عدم تناسب بینی با صورت خودش از آن راضی نباشد.

بنابراین اگر می خواهید که نتیجه جراحی زیبایی بینی شما موفقیت آمیز باشد نوع بینی دلخواه را به پزشک نشان دهید تا او بتواند با توجه به تناسب صورت شما، و دانستن سلیقه شما جراحی را انجام دهد.

هدف از جراحی زیبایی بینی، زیبایی صورت و فرم کاملا طبیعی بینی است نه تغییر کامل صورت و غیرطبیعی شدن ظاهر آن.

 

در جراحی راینو پلاستی(Rhinoplasty) می توان موارد زیر را انجام داد:

  • می توان اندازه بینی را تغییر داد. می توان بینی را کوچکتر یا با استفاده از پیوند آنرا بزرگتر نمود.
  • می توان شکل بینی را با از بین بردن قوز یا ساختار بینی تغییر داد.
  • می توان نوک بینی را که به شکل قلابی در آمده تغییر داد و آنرا به سمت بالا آورد.
  • می توان سایز و یا موقعیت سوراخ های بینی را تغییر داد .
  • می توان عرض بینی را تغییر داد.
  • می توان بینی را بشکل کاملا متناسب با اجزاء صورت تغییر داد.

 

از کجا بدانیم که بینی ما شرایط انجام جراحی راینو پلاستی(Rhinoplasty) را داراست؟

شما نیاز به ویزیت توسط جراح متخصص زیبایی بینی را خواهید داشت تا به شما بگوید که مزایای این جراحی برای شما چیست. اگرچه، اگر شما از مشکلاتی که در بالا اشاره شد نظیر مشکلات تنفسی، بینی شکسته بر اثر حادثه و یا شکل نازیبای بینی سبب کاهش اعتماد بنفس شما شده است، به احتمال بسیار شما کاندیدی برای جراحی بینی به حساب می آید.

 

سن مناسب برای انجام این جراحی کدام است؟

حداکثر سن برای انجام عمل بینی بستگی به سلامت عمومی شخص دارد. اما از آنجایی که در سنین بالای ۶۰ سال، ترمیم با تأخیر انجام می شود و احتمال بروز عوارض بیشتر است انجام جراحی برای افراد بالای ۶۰ سال انجام نمی دهیم.

جراحی (پلاستیک) زیبایی بینی در سنین پایین می تواند روی رشد صورت تاثیر بگذارد. در صورتی که قبل از اتمام فرآیند رشد، غضروفهای بینی دستکاری شود، ممکن است انجام عمل جراحی روی رشد صورت تاثیر منفی بگذارد. زیرا بخشی از غضروفهای داخل بینی فرایند رشد صورت را فرماندهی و هدایت می کنند. به همین علت،
جراحی بینی برای خانمهای کمتر از ۱۶ سال و آقایان کمتر از ۱۸ سال نباید انجام شود.

توصیه دکتر پورنصر

برای جراحی زیبایی یا جراحی پلاستیک بینی محدودیت سنی وجود دارد. جراحی بینی را تنها در صورتی می توان انجام داد که فرد رشد بینی و صورتش تکمیل شده باشد. در سنین زیر ۱۵ و ۱۶ سال رشد بینی و صورت کامل نشده و به همین علت، دستکاری روی بینی می تواند اثر منفی بر روی آن بگذارد. بنابراین عمل بینی نتها در سنین مجاز انجام میشود.

 

بعد از انجام عمل جراحی چه مراقبت هایی را باید انجام دهیم؟

این سوال بصورت کامل در بخش ملاحظات های بعد از جراحی توضیح داده شده است. لطفا برای مشاهده مطلب بر روی
لینک مشاهده کلیک کنید.

 

بعد از انجام جراحی تغذیه من چگونه باید باشد؟

این سوال بصورت کامل در بخش ملاحظات های بعد از جراحی توضیح داده شده است. لطفا برای مشاهده مطلب بر روی لینک مشاهده کلیک کنید.

 

بطور کلی جراحی راینو پلاستی(Rhinoplasty) یکی از سخترین انواع جراحی های پلاستیک میباشد. به این دلیل که جراحی تنها در یک قسمت کوچک از صورت انجام میشود و غشاء بینی بسیار شکننده و آسیب پذیر هستند. بنابراین انتخاب یک جراح با سابقه و ماهر بسیار مهم و حائز اهمیت میباشد. توجه داشته باشید که جراحی زیبایی بینی نیاز به آموزش و تجریه زیادی برای یک جراح دارد تا بتواند در انجام مراحل عمل و زیبایی شناسی صورت بطور همزمان مهارت بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *