عمل بینی

عمل بینی

عمل بینی یکی از دسته جراحی ها به حساب می آید که برای اصلاحات ظاهری و باطنی ساختار بینی انجام می شود. در عمل بینی بسته به شرایط و مشکلات بیمار اقداماتی که در زیر گفته می شود توسط جراح بینی مرتفع می گردد:

  • رفع مشکلات تنفسی
  • رفع پولیپ بینی
  • درمان خروپف
  • رفع انحراف بینی
  • رفع قوز بینی
  • رفع افتادگی بینی
  • رفع بزرگی بینی
  • کوچک کردن سوراخ های بینی
  • کوچک کردن نوک بینی

در مواردی که گفته شد ۴ مورد اول از مشکلات داخلی بینی می باشد که کیفیت زندگی بیمار را دچار مخاطره می کنند.موارد دیگر گفته شده اصلاحات ظاهری بینی می باشد که با انجام جراحی بینی حس اعتماد به نفس بیمار و همچنین زیبایی بیمار را بهبود می بخشد.

عمل بینی

جراحی زیبایی بینی

معمولا اکثر افرادی که تصمیم به جراحی بینی دارند در کنار مشکلات داخلی بینی خود همچون پولیپ بینی و یا انحراف بینی علاقمند به اصلاحات ظاهری نیز در بینی خود می باشند که با انجام جراحی زیبایی بینی جراح در خلال عمل بینی اصلاحات ظاهری را در کنار رفع ایرادات داخلی بینی انجام می دهد تا بیمار با انجام عمل زیبایی بینی به ظاهر ایده‌آل و تناسب بین اجزای صورت خود برسد.

چه انتظاراتی از جراحی بینی داشته باشیم؟

با انجام عمل زیبایی بینی اصلاحات ظاهری مناسبی نسبت به اجزا و ساختار صورت شما توسط جراح بینی صورت می گیرد که این تغییرات باعث بهبود ظاهر بینی بیمار می شود. اما این نکته را در نظر داشته باشید که جراح بینی تغییرات لازم را نسبت به فرم صورت شما انجام میدهد و برای مثال اندازه تیغه بینی را تا حدی می تواند کوتاه کند و بیش از آن تناسب بین اجزای صورت بر هم زده می شود. پس اگر در فکر خود بینی مشابه فلان بازیگر و خواننده و همچنین تصور تغییر کلی چهره خود با انجام عمل جراحی بینی را داشته باشید از نتیجه جراحی بینی خود رضایتمندی کامل را پیدا نخواهید کرد.پس بهتر است در انجام جراحی بینی واقع بین باشید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

پس از جراحی بینی مهم ترین نکته مراقبت های بعد از جراحی بینی می باشد که می تواند نتیجه مورد نظر بیمار را از جراحی بینی خود محیا کند. اقداماتی چون چسب زدن بینی، شستشوی بینی با سرم و ماساژ بینی باعث می شود تا ورم بینی به طور صحیح کاهش یابد و بینی بیمار به نتیجه مطلوب خود برسد.

پس از جراحی زیبایی بینی حدودا ۸ روز بعد از عمل برای برداشتن گچ بینی باید به پزشک خود مراجعه کنید و پس از آن نیازمند استفاده از چسب بینی می باشید. همچنین برای استراحت پس از عمل زیبایی بینی حدود ۱۰ روز زمان لازم می باشد پس اگر شاغل هستید باید این زمان استراحت را برای خود در نظر بگیرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *