عمل بینی چگونه انجام میشود

عمل بینی چگونه انجام میشود

سوالی که برای افرادی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی دارند مطرح می شود این است که عمل بینی چگونه انجام میشود. ما در این مقاله قصد داریم مراحل انجام عمل زیبای بینی را به طور کامل برای شما شرح دهیم. پس با ما همراه باشید.

 عمل بینی چگونه انجام میشود ؟

 قبل از پاسخ به این سوال بهتر است مراحل قبل از انجام جراحی زیبای بینی را شرح  بدهیم:

 

  1. انتخاب بهترین جراح بینی.
  2. مشاوره قبل از عمل بینی.
  3.  انجام آزمایش خون.
  4.  گرفتن عکس فتوگرافی پزشکی.
  5.  انجام رادیولوژی (در صورت نیاز).
  6.  تعیین وقت جراحی بینی.

 

برای انجام این مراحل شما تقریباً بین ۴ تا ۵ روز زمان نیاز دارید. پس اگر تصمیم دارید در تاریخ دقیقی بینی شما جراحی شود حتماً باید این تعداد روز لازم را برای انجام مراحل قبل از جراحی بینی در نظر داشته باشید. بعد از انجام این مراحل شما آماده جراحی بینی هستید. 

 

 لازم است بدانید که در شب قبل از عمل بینی نیاز است و یک سری نکات را رعایت کنید که می توانید در لینک زیر نکات لازم برای شب قبل از جراحی بینی و آماده شدن برای انجام جراحی را مطالعه کنید.

 

توصیه هایی برای شب قبل از عمل بینی

 

عمل بینی چگونه انجام میشود

مراحل انجام جراحی زیبای بینی

 

این نکته را در نظر داشته باشید که برای آمادگی لازم شما  بهتر است یک ساعت قبل از شروع جراحی در کلینیک یا بیمارستان حضور داشته باشید. 

 قبل از شروع جراحی بینی به بیمار سرم وصل میشود تا داروی بیهوشی و دیگر داروهای لازم وارد بدن بیمار شود.

 پس از بیهوش شدن بیمار پزشک ابتدا برشی Z  شکل و یا W شکل در زیر بینی بیمار ایجاد می کند تا پوست بینی را از روی تیغه بینی کنار ببرد. اگر بینی شما نیاز داشته باشد تا پره های آن کوچک شود پزشک باید در طرفین بینی نیز برش هایی ایجاد کند.

 

 شکل دهی بینی  

 اگر استخوان بینی شما برآمده  و قوز دار باشد، پزشک توسط سوهان مخصوصی اقدام به صاف کردن قوز بینی می کند. همچنین برای باریک کردن استخوان بینی نیاز است تا تیغه بینی شکسته شود و سپس به فرم مناسب شکل داده شود.

 برای شکل دهی نوک بینی جراح باید غضروف های نوک بینی را بتراشد  و به شکل مناسب در بیاورد.

 

پس از انجام این مراحل و شکل دهی بینی بیمار پزشک برشهای ایجاد شده را بخیه زده و بینی بیمار را آتل بندی می کند و بر روی آن چسب زده میشود و در آخر داخل مجاری تنفسی برای جلوگیری از چسبندگی آنها تامپون گذاشته می شود.

 سپس بیمار را متخصص بیهوشی آماده به هوش آمدن می کند. پس از به هوش آمدن بیمار لازم است تا حدود ۳ ساعت کلینیک تحت نظر باشد و پس از آن در صورت نرمال بودن وضعیت جسمی بیمار می تواند مرخص شود.

 

 زمان انجام جراحی زیبایی بینی

 عمل جراحی بینی حدوداً بین ۱٫۵ تا ۲٫۵ ساعت زمان می برد در این مدت همراه بیمار نیاز است که در کلینیک عمل بینی بیمار باشد.

 پس از مرخص شدن بیمار لازم است تا ۳ الی ۴ روز طبق توصیه های پزشک مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی را انجام دهد و سپس برای برداشتن تامپون بینی به مطب پزشک خود مراجعه کنند. همچنین برای برداشتن گچ بینی نیز نیاز است تا بیمار حدود یک هفته بعد از جراحی بینی به مطب پزشک برای برداشتن گچ بینی و همچنین آموزش چسب زدن بینی مراجعه  داشته باشد.

در پایان می توانید در ویدیو زیر انجام جراحی زیبایی بینی را توسط دکتر فریدون پورنصر مشاهده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *