عمل بینی بعد از عمل چشم

عمل بینی بعد از عمل چشم

 اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید که تصمیم به عمل بینی بعد از عمل چشم را دارید. این مقاله را مطالعه کنید تا متوجه شویم که جراحی بینی پس از عمل لیزیک چشم برای بیمار مشکل ساز هست یا خیر؟ و چه مدت پس از عمل لیزیک چشم میتوان اقدام به عمل زیبایی بینی کرد.

 عمل لیزیک چشم چیست؟

عمل لیزیک چشم نوعی جراحی می باشد که می توان نزدیک بینی و یا دوربینی و همچنین آستیگماتیسم چشم را بهبود بخشید. این جراحی برای کسانی استفاده می شود که نمره چشم آنها بالاست نمیخواهم دیگر از عینک طبی استفاده نکنند.

 

چند وقت پس از عمل لیزیک چشم می توان جراحی بینی انجام داد؟

جراحی زیبایی بینی را می توان پس از ۳ ماه از عمل لیزیک چشم انجام داد. در طول این سه ماه چشم بیمار بهبود کافی را پیدا کرده است عمل بینی برای چشم مشکل ساز نمی شود. البته بهتر است تا قبل از اقدام به جراحی زیبایی بینی با پزشک چشم خود مشورت داشته باشید و برای انجام عمل بینی حذف پزشک لیزیک چشم خود تاییدیه بگیرید.

عمل بینی بعد از عمل چشم

رابطه بین کبودی چشم بعد از عمل بینی و چشم لیزیک شده

همانطور که توضیح دادیم عمل بینی بعد از عمل چشم در صورتی که سه ماه از عمل لیزیک چشم گذشته باشد مشکلی برای چشم ایجاد نمی کند. پس از انجام عمل زیبایی بینی کبودی هایی در در زیر چشم بیمار ایجاد میشود. این کبودی ها به دلیل شکستن و فرم دهی تیغه بینی در زیر چشم ایجاد می شود. این کبودی ها و یا ورم زیر چشم مربوط به بافت پوستی زیر چشم می باشد و به قرینه ی چشم که عمل لیزیک چشم بر روی آن انجام شده است تاثیر نمی گذارد.

 

پس از عمل زیبایی بینی می توان از عینک استفاده کرد؟

 جواب به این سوال به نسبت به تغییری که و به بینی اعمال می شود متفاوت است. 

اگر جراح تغییراتی را در پل بینی شما داده باشد. نیازمند آن است که ۶ الی ۸ هفته پس از جراحی بینی استفاده از عینک آفتابی و یا عینک طبی خودداری شود.زیر پل بینی دقیقا همان جایی است که عینک بر روی بینی قرار میگیرد و فشار وارد شدن به پل بینی می تواند در نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار باشد. پس از انجام عمل زیبایی بینی پس پزشک خود درباره استفاده از عینک طبی یا عینک آفتابی سوال کنید که آیا مجاز به استفاده از آنها هستید. یا باید تا بهبود پل بینی برای استفاده از عینک صبر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *