عمل بینی با لیزر

عمل بینی با لیزر

عمل بینی با لیزر موضوعی است که اگر در گوگل سرچ کنید. تبلیغات زیادی را برای انجام دادن عمل بینی با لیزر مشاهده می کنید. اما آیا جراحی بینی با لیزر و بدون نیاز به بیهوشی و برش بینی واقعیت دارد؟ در ادامه به جواب این سوال می پردازیم پس با ما همراه باشید.

در اینترنت در مورد جراحی بینی با لیزر مطالب گوناگونی همچون. جدیدترین متد عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی و درد. و یا کوچک کردن بینی گوشتی به وسیله لیزر و مواردی از این دست یافت می شود.

هرچند می‌دانیم که نیزه در علم پزشکی ای کاربردهای بسیاری دارد. اما باید بدانیم که در مورد عمل بینی که با تغییر اندازه بافت پوست بینی و همچنین اصلاحاتی در استخوان بینی همراه است. لیزر به چه اندازه می تواند کمک کننده و مفید باشد.

استفاده از لیزر در پزشکی

امروزه با پیشرفت علم در پزشکی. استفاده از لیزر برای اصلاحات مختلف پوستی و زیبایی کاربردهای زیادی پیدا کرده است. یکی از مواردی که از لیزر برای مصارف پزشکی مورد استفاده قرار گیرد می توان به از بین بردن موهای زائد بدن، برطرف کردن لک و جوش، از بین بردن جای جوش و جای بخیه ها اشاره کرد.

اما آیا از لیزر می توان برای عمل زیبایی بینی استفاده کرد؟

پاسخ به این سوال به  صراحت منفی می باشد.

عمل بینی با لیزر فقط جنبه تبلیغاتی داشته و کاملاً دروغ است.

درست است که لیزر برای رفع برخی از مشکلات پوستی می تواند موثر بلشد. اما توانایی برش و اصلاح کردن استخوان بینی از روی پوست بینی و بدون جدا کردن پوست بینی از روی تیغه بینی را ندارد. که متاسفانه برخی از پزشکان برای جذب بیما و همچنین متفاوت و به روز نشان دادن متد جراحی خود. از این روش تبلیغاتی به هیچ پایه و اساس علمی و پزشکی درستی ندارد استفاده می کنند.

کوچک کردن بینی گوشتی با لیزر

کاربردهایی که لیزر برای پوست دارد. یکی در ایجاد تغییر رنگ در پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. دیگری در ایجاد حرارت در پوست استفاده دارد. حال نسبت به این دو خاصیتی که لیزر می تواند برای پوست داشته باشد. برخی از پزشکان با ایجاد تغییرات در رنگ پوست بینی و سایه روشن کردن پوست بینی و همچنین حرارت دادن بینی برای از بین رفتن چربی های پوست بینی اقدام به کوچک نشان دادن بینی به وسیله سایه دار کردن برخی نقاط بینی می کنند.

این روش نیز روشی اصولی و برگشت ناپذیر نیست و نمی توان به عنوان روش دائمی برای تغییر شکل بینی لحاظ کرد.

عمل بینی با لیزر

لیزر در جراحی بینی کاربرد دارد؟

همانطور که گفته شد. لیزر برای رفع نواقص ای مثل کوچک کردن بینی و تغییر در شکل استخوان بینی کاربردی ندارد. اما استفاده از لیزر برای برخی اقدامات زیبایی در بینی کاربرد دارد. لیزر CO2 برای از بین بردن لک و کک و مک روی بینی، کم کردن ضخامت پوست بینی و از بین بردن جای زخم و آکنه بر روی بینی کاربرد دارد. که این اقدامات می تواند شکل ظاهری پوست بینی را بهبود ببخشد و کمی از لحاظ این که ضخامت پوست بینی کمتر شده است می تواند شکل بینی را کوچکتر نشان بدهد. اما در این روش امکان برگشت وجود دارد و همچنین برای بینی های دارای انحراف و قوز کاربردی ندارد و فقط برای بینی هایی که کمی نوک بینی آن ها بزرگ است کاربرد دارد . اما در جراحی بینی فعلا استفاده خاصی از لیزر نمی شود و کاربردی ندارد.

پس با توجه به موارد گفته شده عمل بینی با استفاده از لیزر فقط جنبه تبلیغاتی دارد و با دیدن این نوع از تبلیغات فریب افراد سودجو را نخورید و بجای پیدا کردن روش های غیر جراحی برای تغییر شکل بینی خود اگر تصمیم جدی برای اصلاح شکل بینی خود دارید به دنبال انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی باشید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *