عمل بینی با الکتریسیته در ۵ دقیقه

عمل بینی با الکتریسیته

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا به روش جدیدی برای عمل بینی با الکتریسیته دست یافته اند که در این روش با استفاده از سوزن های مخصوص و القای بار الکتریسیته به آن باعث نرم شدن بافت غضروفی بینی شده و امکان تغییر شکل دادن آن بدون برش پوست و یا بیهوشی بیمار را محیا می‌کند. این روش می‌تواند انقلابی در جراحی زیبایی بینی در آینده باشد و روش جراحی بینی را به طور کل دگرگون کند.

کشف عمل بینی با الکتریسیته

کشف این روش که با استفاده از سوزن های دارای بار الکتریسیته می باشد. بر روی بافت  غضروفی گوش خرگوش ها و موش ها تست شده و پس از نرم شدن بافت غضروفی گوش و تغییر شکل دادن آن‌، پس از چند دقیقه بافت غضروفی تغییر شکل داده سفت شده و ثابت می‌ماند تا تغییرات ایجاد شده دائمی باقی بماند.

محققان آمریکایی بر این باورند تا از این روش بتوانند برای ایجاد اصلاحات در بافت بینی،گوش و تاندون ها استفاده نمایند و حتی امید است تا برای ترمیم قرنیه چشم نیر از این روش بتوانند استفاده کنند.

عمل بینی با الکتریسیته

لازم به ذکر این روش جراحی مولکولی به دلیل نداشتن درد زیاد و بدن نیاز بودن آن به بیهوشی با انجام بی حسی موضعی در حدود ۵ دقیقه قابل انجام است و به صورت سرپایی در مطب ها امکان پذیر است. به همین دلیل قیمت انجام این جراحی مولکولی به نسبت جراحی زیبایی بینی با روش سنتی به مراتب کمتر و مقرون به صرفه تر می‌باشد.

نتایج آزمایشگاهی از جراحی مولکولی

نتایج آزمایشگاهی بر روی خرگوش ها نشان داده است که با استفاده از الکترود های سوزنی برای رفع نواقص موجود در گوش خرگوش ها با برقراری جریان الکتریسیته به بافت گوش، بافت مذکور نرم شده و همانند خمیری تغییر شکل داده شده و پس از قطع جریان الکتریسیته بافت نرم شده مجدد سفت شده و جراخی به پایان می‌رسد.

البته با توجه به گفته های دانشمندان این تغییر شکل فعلا برای بافت های غضروفی شکل امکان پذیر است و امید است در آینده با استفاده از این روش برای تغییر شکل دادن استخوان ها نیز بتوانند استفاده نمایند تا عمل زیبایی بینی و خیلی از جراحی های زیبایی شاهد تغییر بنیادی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *