علت خارش بینی بعد از عمل

علت خارش بینی بعد از عمل

علت خارش بینی بعد از عمل می تواند به مسائل گوناگونی مربوط باشد.مقاله می خواهیم به بررسی علت خارش بینی بعد از عمل بپردازیم و روش های رفع آن را به اطلاع شما برسانید. با ما همراه باشید.

 

علت خارش بینی بعد از عمل بینی

عمده ترین مسئله ای که باعث خارش بینی پس از جراحی زیبایی بینی می باشد. حساسیت پوست بیمار به چسب بینی است. امکان دارد پوست بیمار به چسب بینی حساسیت داشته باشد و پس از زدن چسب بینی احساس خارش بر روی پوست خود داشته باشد. در این مورد برای کم کردن حس خارش بهتر است قبل از زدن چسب بینی، پوست بینی خود را با صابون یا مایع دستشویی بشویید. سپس اقدام به زدن چسب بینی کنید.

در مواردی هم نیست علت خارش بینی به دلیل ایجاد جوش بر روی بینی و یا تعریق پوست زیر چسب می باشد. در مورد رفع ایجاد جوش بر روی بینی و یا تعریق پوست می توانید از پنبه الکلی برای تمیز کردن بینی و از بین رفتن جوش ها استفاده کنید.

 

خارش داخل بینی

 در مواردی هست که علت خارش بینی بر روی پوست بینی نمی باشد و علت این خارش در داخل بینی می باشد.علت این اتفاق به دلیل پروسه بهبود بینی می باشد. که گذرا است. و طی دو هفته پس از عمل زیبایی بینی از بین می رود.

 

علت خارش بینی بعد از عمل

خارش جای بخیه

 در حین انجام جراحی بینی پزشک برای انجام جراحی مجبور به برشهایی در پوست بینی می باشد. امکان دارند که برای کوچکتر کردن پرده های بینی نیاز داشته باشد تا آنها را برش دهد و به اندازه مورد نیاز برساند. پس از انجام عمل بینی برشهای ایجاد بخیه زده می شود. علت خارش جای بخیه ها به دلیل فرایند بهبود بافت پوست می باشد. که این مورد پس از یک ماه از عمل زیبایی بینی از بین می رود.

 

خارش پوست بینی قبل از برداشتن گچ بینی

 این مورد هم همانند موارد بالا امکان دارد به دلیل ایجاد جوش و یا تعریق بر روی پوست و همچنین حساسیت پوستی به وجود بیاید. اما چون بعد از جراحی بینی نیازمند آن است که چهار الی پنج روز گچ بینی بر روی بینی بماند. به هیچ وجه از وسایل نوک تیز برای خاراندن پوست بینی خود استفاده نکنید. زیرا امکان دارد باعث زخم بر روی پوست بینی بشوید. و چون روی آن بسته است امکان عفونت کردن وجود دارد. و چون قابل رویت نیست و پوست بینی پس از عمل بینی تا مدتی بی حس است. امکان دارد متوجه عفونت نشوید و این  مورد خطر ساز بشود. 

 

توجه داشته باشید که اگر خارش بینی پس از از انجام جراحی زیبایی بینی ادامه دار بود و باعث نگرانی شما شد. حتما با پزشک خود این مورد را در میان بگذارید تا اگر اقدامی لازم باشد به شما توصیه بشود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *