شستشوی بینی با سرم بعد از عمل زیبایی

شستشوی بینی با سرم

یکی از مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی شستشوی بینی با سرم می باشد. در این مقاله قصد داریم تا با اهمیت شستشوی بینی با سرم آشنا شویم و نحوه درست انجام آن را برای شما شرح دهیم.

بعد از انجام جراحی زیبایی بینی برای بیمار خیلی مهم است مراقبت های لازم را از بینی خود انجام دهد تا نتیجه عمل بینی برای بیمار رضایت بخش باشد. در مطالب گذشته در مورد فعالیت های ممنوع بعد از جراحی بینی صحبت کردیم و توضیح داده ایم که چه فعالیت هایی نباید بعد از جراحی بینی انجام شود تا به بینی بیمار و بهبود آن آسیب نرساند.

 

اهمیت شستشوی بینی با سرم بعد از عمل زیبایی

 

بعد از عمل زیبایی بینی در داخل مجاری تنفسی به دلیل خونریزی های خفیف که وجود دارد لخته های خون به وجود می آید. وجود این لخته های خون باعث ایجاد گوشت اضافه در داخل بینی می شود که امکان بروز مشکل تنفسی بعد از جراحی بینی را برای بیمار به همراه دارد. 

استفاده از سرم شستشو یا سدیم کلراید در کنار این که باعث از بین رفتن لخته های خون ایجاد شده می شود. باعث کاهش ورم بینی نیز می گردد. معمولا پزشکان توصیه می کنند که بعد از عمل بینی بیمار روزانه ۳ مرتبه داخل بینی خود را به وسیله سرم شستشو در داخل سرنگ سایز متوسط ریخته می شود شستشو دهند. 

شستشوی بینی با سرم

نحوه شستشو بینی با سرم

 

ابتدا باید بالای سرم را شکاف کوچکی دهید. سپس مقداری از سرم را داخل فنجان کوچکی ریخته و پس از آن  نوک سرنگ که بدون سوزن می باشد را داخل فنجان کرده و مایه سرم را به داخل سرنگ میکشید. سپس نوک سرنگ را داخل یکی از سوراخهای بینی می کنید و سپس سرم داخل سرنگ را با فشار وارد بینی می کنید. سپس این کار را مجدد برای آن یکی سوراخ بینی انجام می دهید. توجه داشته باشید اگر مقداری از سرم وارد گلوی شما شد جای نگرانی نیست و این امری طبیعی است. 

در مورد زاویه سر هنگام شستشوی بینی با سرم نیاز است زاویه سر خیلی روبه بالا باشد و نه خیلی رو به پایین و همان زاویه معمولی نگاه به روبرو را داشته باشید. 

 

تا چه زمان باید پس از جراحی بینی را شستشو داد

 

همانطور که گفته شد در روزهای ابتدایی بعد از عمل زیبایی بینی به دلیل خونریزی خفیف داخل مجاری تنفسی نیاز به شستشوی بینی است. همچنین شست و شوی بینی برای رفع ورم بینی بسیار کمک کننده است. شما می‌توانید شستشوی بینی را بعد از برداشتن تامپون بینی آغاز کنید. دقت داشته باشید که نیاز است با انجام این کار را حداقل تا دو هفته بعد از جراحی بینی ادامه دهید و مرتب روزانه ۳ مرتبه عمل شستشوی بینی را تکرار کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *