شرایطی که نمی توان عمل بینی انجام داد 

شرایطی که نمی توان عمل بینی انجام داد 

سلامتی بیمار از هر چیزی قبل از انجام جراحی زیبایی بینی مهمتر است. شرایطی که نمی توان عمل بینی انجام داد ، به عوامل گوناگونی بستگی دارد که قبل از انجام عمل جراحی بینی توسط آزمایشاتی که پزشک برای بیمار تجویز میکند می تواند پی ببرد که آیا بیمار مجاز به جراحی بینی می باشد یا خیر. اهمیت وجود اینکه آزمایشات بر آن است که امکان دارد از خود بیمار احساس کند وضعیت سلامتی نرمال را دارد و از مشکلات بدن خود آگاه نباشد. با انجام این آزمایشات اگر مشکلی در بدن بیمار وجود داشته باشد که آن را از انجام عمل بینی منع کند، توسط پزشک شناسایی می شود و برای رفع آن مشکل تلاش می‌شود  وسپس جراحی بینی انجام میشود.

 

 در این بخش شرایطی که نمی توان عمل بینی انجام داد را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

استعمال سیگار

 همه ما می دانیم که مصرف سیگار برای بدن بسیار مضر است.دود سیگار حاوی کربن مونوکسید است جنین ماده توانایی سلولهای قرمز را برای انتقال اکسیژن در بدن کاهش می‌دهد. همچنین این ماده باعث کند پیش رفتن فرایند بهبود بافت ها میشود. معمولاً پزشکان به بیماران خود توصیه می کنند که حداقل ۳ هفته قبل از انجام عمل زیبایی بینی از مصرف سیگار خودداری کنند. در  بعضی موارد هم دیده شده که پزشکان از انجام جراحی افراد سیگاری خودداری کردند کتاب بهبود شرایط ریوی بیمار عمل جراحی را به تعویق انداخته اند.

  مصرف مواد مخدر و الکلی

 مصرف مواد مخدر و الکلی نیست برای سلامتی فرد مضر است. این مواد به خاطر ضرباتی که به کبد و مغز انسان وارد می کند و همچنین مشکلاتی که در هنگام عمل بینی برای بیهوشی فرد به وجود می‌آورند به شدت برای انجام جراحی بینی خطر آفرین هستند. همانند سیگار هم  توصیه پزشکان به بیماران خود آن است که تا ۳ هفته قبل از انجام جراحی زیبایی بینی از استعمال یا مصرف مواد مخدر و الکلی خودداری شود. عوارض مصرف مواد مخدر و الکلی در حین عمل بینی خیلی بیشتر از مصرف سیگار می باشد.

شرایطی که نمی توان عمل بینی انجام داد 

 چاقی

 اگر شما وزن زیادی دارید. این نکته را در نظر داشته باشید که امکان دارد پزشک شما انجام عمل  بینی را تا کاهش وزن نسبی شما به تعویق اندازد.وجود چاقی باعث بالا رفتن فشار خون در بدن می‌شود که این این اتفاق امکان وجود خطراتی را در حین انجام جراحی بینی دارد. پس بهتر است اگر اضافه وزن دارید و تصمیم به انجام عمل بینی دارید. چند ماه قبل از انجام جراحی بینی برای کاهش وزن خود تلاش کنید.

 

 بیماری های قلبی و عروقی 

وجود بیماری های قلبی احتمال انعقاد خون پس از عمل جراحی بینی را افزایش میدهند. انعقاد خون موجب وجود انسداد جریان خون می شود. نین وجود بیماری های قلبی باعث می‌شود وقتی شما بیهوش هستید وضعیت قلب شما در شرایط ایده‌آل قرار نگیرد و امکان دچار  بروز مشکل را به همراه دارد.

 اگر شما دچار بیماری قلبی و عروقی حتما در جلسه مشاوره باید به پزشک خود توضیح دهید تا با کسب مجوز است پزشک قلب و عروق خود انجام عمل بینی اتفاق بیفتد.

 

 دیابت

مقاله ای در مورد جراحی بینی افراد دیابتی به طور کامل توضیح داده شده که شرایط جراحی بینی برای این افراد چگونه است. به طور کلی باید بگویم که انجام عمل بینی برای افراد دیابتی انجام میشود. اما اگر میزان سطح گلوکز خون بالا  باشد. نیازمند آن است که قبل از انجام عمل بینی میزان سطح گلوکز خون کنترل شود دعا برای انجام جراحی بینی مشکلی به وجود نیاید.

 

 اختلالات تنفسی

اگر شما دچار اختلالات تنفسی هستید. لازمه آن این است که قبل از انجام جراحی بینی آزمایش هایی انجام شود با پزشک شما متوجه  گردد که شما کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی بینی هستید یا خیر. زیرا هنگام بیهوشی د مشکلات تنفسی می‌تواند مشکل‌ساز شود.

 

 کم خونی

 برای کسانی که اختلالات خونریزی دارند. امکان دارد عمل جراحی بینی خطرساز شود. همچنین بیماران هموفیلی  فاقد فاکتورهای انعقاد خون هستند. ممکن است در حین جراحی خونریزی شدید داشته باشند و منجر به مرگ شود. در کنار این موضوع افرادی که در دوران قاعدگی سنگین به خونریزی های شدید هستند توسط پزشک توصیه می‌شود که انجام عمل بینی را به تعویق بیندازند.

شرایطی که نمی توان عمل بینی انجام داد 

 بیماری های عفونی

 بیماری های مانند هپاتیت و اچ آی وی ممکن است بیمار را برای کاندیدای خوب عمل بینی محسوب نکند. زیرا با وجود این  بیماری ها باعث ایجاد عفونت و کند پیش رفتن بهبود پس از عمل بینی را شامل شود.

 پس بهتر است اگر شما دچار همچنین بیماری‌های هستید در جلسه مشاوره قبل از عمل حتماً با پزشک خود در میان بگذارید. تا ارزش شما با علم وجود همچین بیماریهایی اقدامات لازم را برای انجام جراحی بینی شما انجام دهد.

 

 بیماری های روانی

 موارد منع  عمل بینی فقط معروف مشکلات جسمی می باشد. انجام عمل جراحی بینی برای افرادی که بیماری‌های روانی و یا اختلالات روحی دارند مناسب نیست. زیرا امکان دارد و پس از جراحی بینی مشکلات روحی و روانی آنها بیشتر شود.

بعضی از افراد به دلیل مشکلات روحی که دارند بسیار از خود ایرادگیر هستند. و این مشکل باعث می شود بعد از انجام جراحی بینی از ظاهر جدید خود ناراضی شوند و مشکلات روحی آنها بیش از قبل از انجام عمل بینی تشدید تر گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *