سولاریوم بعد از عمل بینی

سولاریوم بعد از عمل بینی

سولاریوم بعد از عمل بینی از دیگر سولات متداول جراحی بینی می باشد.در پاسخ به این سوال. ابتدا باید شناخت کامل نسبت به شرایط آب و هوایی گرم و تاثیر آن بر بینی جراحی شده داشته باشید که پیشتر مقاله ای با موضوع تاثیر آب و هوا بر جراحی بینی برای در وب سایت دکتر فریدون پورنصر تهیه و به انتشار رسانده ایم. اما در ارتباط با انجام سولاریوم بعد از عمل بینی در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

دستگاه سولاریوم چیست؟

دستگاه سولار با اشعه ماورای بنفش خود شبیه ساز نور خورشید بر بدن می باشد. که در اثر تابش اشعه ماورای بنفش بر پوست بدن باعث تیره شدن رنگ پوست که به اصطلاح برنزه شدن می گویند می شود. البته دستگاه سولاریوم عوارض متعددی برای بدن دارد که در این مطلب به بررسی این موضوع نمی پردازیم. اما در ارتباط با انجام سولاریوم بعد از جراحی زیبایی بینی به عوارض و مشکلاتی که می تواند برای بینی جراحی شده داشته باشد می پردازیم.

سولاریوم بعد از عمل بینی

عوارض سولاریوم بعد از عمل زیبایی بینی

همانطور که در مقاله تاثیر آب و هوا بر جراحی بینی برای شرایط هوایی گرم و تاثیر آن بر روی بینی جراحی شده گفته شد. در معرض قرار گرفتن هوای گرم و تابش نور خورشید بعد از جراحی بینی باعث افزایش ورم بینی می شود. پس این موضوع برای سولاریم بعد از جراحی بینی نیز صدق میکند و انجام آن باعث زیاد شدن ورم بینی بیمار می شود.

افزایش ورم بینی مشکلات خاص خود را دارد که یکی از آن تاخیر در روند بهبود ورم بینی می شود که دیرتر به نتیجه مطلوب از بینی جراحی شده می رسد. دیگر اینکه با تاخیر در بهبود ورم بینی امکان ماندگار شدن مقداری از ورم بینی وجود دارد که می تواند بینی را بزرگ نشان دهد.

برای انجام سولاریوم بعد از عمل زیبایی بینی نسبت به ضخامت پوست بینی حداقل تا ۳ ماه بعد از عمل بینی از انجام آن توصیه نمی شود. که اگر پوست بینی ضخیم باشد باید زمان بیشتری را برای آن لحاظ کرد.

 

پس نسبت به تاثیرات گرما و اشعه ماورای بنفش برای پوست بینی بهتر است حداقل تا ۳ ماه بعد از جراحی بینی از سولاریوم و حمام آقتاب خوداری کنید و یا برای انجام آن زیر سه ماه نواحی صورت و بینی را کامل بپوشانید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *