سن مناسب برای عمل بینی چه زمانی است؟

سن مناسب برای عمل بینی

سن مناسب برای عمل بینی برای هر فردی می تواند متفاوت باشد. اگر می خواهید بدانید که بهترین سن برای جراحی بینی چه سنی می باشد؟ باید بگویم که جراحی زیبایی بینی به شرایط عمومی بیمار مرتبط است. اگر بیمار از نظر فیزیکی شرایط نرمال داشته باشد عمل زیبایی بینی برای آن خطری ندارد. پس از افرادی که سن بالایی دارند و سلامت کامل برخوردار هستند می توانند بدون هیچ مشکلی اقدام به جراحی زیبایی بینی کنند.

 محدودیت سنی عمل زیبایی بینی برای نوجوانان تا زمانی است که رشد بینی متوقف شده باشد. معمولاً رشد بینی در دختران در پایان سن ۱۶ سالگی و همچنین در پسران در پایان سن ۱۷ سالگی اتفاق می افتد .

 

در مورد جراحی زیبای بینی در سنین بالا چالشی که برای جراح به وجود می آید. به دلیل افتادگی پوست صورت بیمار پس از جراحی بینی نیاز است تا پزشک اقدام به کشیدن صاف کردن پوست بیمار کند. این موضوع کمی دشوار و حساس می باشد که این چالش برای عمل بینی در افراد بالای ۵۵ سال بسیار مشهود می باشد. پس از اهمیت پوست در عمل بینی بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

آیا عمل بینی در سن نوجوانی مناسب است؟

 

همانطور که گفته شد دختران در سن ۱۶ سالگی و پسران در سن ۱۷ سالگی از نظر فیزیکی به بلوغ برای انجام جراحی زیبایی بینی رسیدند. اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که در این سن آیا به بلوغ فکری هم  رسیده‌ایم؟ معمولاً دختران و پسران در این سن بیشتر علاقه مند به داشتن بینی فانتزی هستند که همانطور که توضیح دادیم که عمل بینی عروسکی فانتزی برای چه کسانی مناسب است؟ امکان دارد این افراد بعد از چند سال و رسیدن به بلوغ فکری علاقه مند به داشتن بینی طبیعی باشند و از ظاهر بینی خود رضایتمندی نداشته باشند. از این افراد معمولا اکثر کسانی هستند که  خواستار عمل ترمیمی بینی میباشند.

در ارتباط با موضوع گفته شده یعنی نیاز بلوغ فکری برای انجام عمل زیبایی بینی والدین می‌توانند برای فرزندان خود در انتخاب فرم مناسب برای انجام عمل جراحی بینی باشند.

 

 در کنار این موارد گفته شد در سن نوجوانی برای افرادی که ظاهر بینی نامناسب مانند بینی قوز دار، بینی با نوک افتاده، بینی پهن یا عقابی را دارند که مورد تمسخر اطرافیان و دوستان خود قرار می گیرند، جراحی زیبایی بینی می تواند به بالا بردن اعتماد به نفس بسیار کمک کننده باشد.

سن مناسب برای عمل بینی

زمان مناسب عمل بینی برای نوجوانان

 

به طور معمول هر فردی نیاز به حداقل ۸ روز استراحت و یا مرخصی بعد از عمل زیبای بینی دارد. تعطیلات عید یا تعطیلات تابستانی بهترین زمان انجام جراحی زیبایی بینی برای نوجوانانی که مشغول به تحصیل هستند می باشد. زیرا در این زمان فرصت کافی برای استراحت در منزل و بهبودی بینی خود را می تواند داشته باشد.

 البته برای آن که در این ایام گفته شده بتوانید جراحی بینی انجام دهید. لازم است تا قبل از شروع این ایام از پزشک خود وقت عمل بینی بگیرید. به دلیل آنکه در این ایام تقاضا برای جراحی بینی زیاد است باید مراقب پر نشدن وقت جراحی پزشک خود باشید.

 

 مزایای عمل بینی در نوجوانان

 

  •  نوجوانان به دلیل سن پایین خود از نظر سلامت بسیار مناسب جراحی زیبایی بینی میباشد. همانطور به دلیل جوانی بیمار روند بهبود بینی آن فرد سریع تر اتفاق می افتد.
  •  ظاهر نامناسب بینی عدم اعتماد به نفس را در پی دارد. با انجام جراحی بینی در سن نوجوانی افزایش اعتماد به نفس  برای بیمار اتفاق می افتد.
  •  داشتن ظاهری مناسب در سن نوجوانی بسیار برای فرد ارزشمند است. امکان دارد در سنین میانسالی نسبت به دوران جوانی ظاهر فرد آنقدر برایش ارزشمند نباشد.
  • با انجام عمل زیبایی بینی توازن و هماهنگی بین دیگر اجزای صورت به وجود می آید و صورت فرد زیباتر نشان داده می شود.

 

مواردی که در بالا گفته شد در می یابیم که جراحی زیبایی بینی در هر سنی که بعد از بلوغ سنی باشد می تواند انجام شود و در سنین بالا نیازمند سلامت فیزیکی فرد می باشد. پس اگر شما هم شرایط فوق را داشته باشید در هر زمانی می توانید اقدام به عمل زیبای بینی کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *