سرماخوردگی قبل از عمل بینی

سرماخوردگی قبل از عمل بینی

برای کسانی که تصمیم به جراحی بینی دارند و منتظر تاریخ عمل خود هستند بروز سرماخوردگی قبل از عمل بینی می‌تواند این سوال را برای ایشان به وجود بیاورد که سرماخوردگی پیش از جراحی بینی می‌تواند باعث اختلال در جراحی شود ؟  آیا به دلیل سرماخوردگی بیمار جراحی زیبایی بینی به تعویق می‌افتد؟ پاسخ این سوالات را در این مقاله می‌توانید بیابید.

تاثیر سرماخوردگی بر عمل بینی

اگر پیش از جراحی زیبایی بینی دچار سرماخوردگی یا آنفولانزا شوید و تا یک هفته قبل از عمل بینی خود بهبود نیابید متخصص بیهوشی از بیهوش کردن شما خودداری می‌کند زیرا امکان بروز مشکل در حین عمل زیبایی بینی برای بیمار است و همچنین امکان چرک کردن ریه پس از جراحی بینی وجود دارد و همینطور دوران نقاهت بعد از جراحی زیبایی بینی را برای بیمار سخت‌تر می‌کند. پس اگر قبل از جراحی بینی مبتلا به آنفولانزا شدید و تا نزدیک به یک هفته قبل از عمل خوب نشدید حتما به پزشک خود اطلاع دهید تا تاریخ عمل بینی را به تعویق بیاندازد. زیرا بسیاری از داروها مثل آسپیرین و مسکن ها قبل از عمل بینی باید مصرف نشود و اگر دارای آنفولانزا باشید و مصرف دارو داشته باشید باعث اختلال در عمل زیبایی بینی می‌شود.

سرماخوردگی قبل از عمل بینی

اقداماتی برای جلوگیری از سرماخوردگی

۲ هفته قبل از عمل زیبایی بینی این نکته بسیار حائز اهمیت است که از سلامت خود مراقبت های لازم را داشته باشید تا در معرض سرماخوردگی قرار نگیرید. برای این منظور لازم است اگر در مکان های عمومی قرار می‌گیرید از ماسک استفاده نمایید و بلافاصله پس از بازگشت به منزل دستان خود را بشویید. همچنین سعی بر این داشته باشید تا زود بخوابید تا سیستم ایمنی بدنتان تقویت شود و از میوه‌های با ویتامین ث مثل پرتقال و نارنگی استفاده نمایید و همچنین وعده های غذایی خود را با غذاهای مقوی میل نمایید.

با همین اقدامات سالم و مراقبت های لازم قبل از جراحی زیبایی بینی می‌توانید خطر سرماخوردگی را کاهش دهید و با خیال آسوده عمل بینی خود را انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *