سرماخوردگی بعد از عمل بینی

سرماخوردگی بعد از عمل بینی

سرماخوردگی بعد از عمل بینی یکی از مشکلاتی می‌باشد که می‌تواند تاثیر منفی بر نتیجه جراحی زیبایی بینی داشته باشد. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم و راه های جلوگیری از تاثیرات منفی در اثر سرماخوردگی پس از جراحی بینی را بیان کنیم.

 

مشکلات سرماخوردگی پس از جراحی بینی

باید این طور بیان کنیم که بعد از عمل بینی به دلیل ورم بینی زیاد نتیجه جراحی بسیار در مراقبت های پس از جراحی زیبایی بینی تاثیر دارد. اگر پس از جراحی بینی مبتلا به سرماخوردگی شوید لازم است تا موارد زیر را در جهت جلوگیری از بروز مشکلات برای بینی خود رعایت کنید.

سرماخوردگی بعد از عمل بینی

  • فین نکنید: فین کردن باعث فشار آمدن به بینی جراحی شده می‌شود. پس در صورت سرماخوردگی باید با دستمالی به آرامی بینی خود را تمیز کنید و مراقب بخیه های بینی باشید تا پاره نشود.
  • سر خود را بالا نگه دارید: چه حالتان خوب باشد چه سرماخوردگی داشته باشید باید به هنگام خواب زیر سر خود را بلند تر بگذارید تا ورم بینی بیشتر نشود.
  • استفاده از اسپری نمکی: به دلیل سرماخوردگی امکان دارد راه بینی خود مسدود شود و تنفس برای شما سخت شود.استفاده از اسپری نمکی باعث می‌شود تا مخاط بینی مرطوب شود و راه تنفس بینی باز شود.
  • مایعات زیاد مصرف کنید: مصرف مایعات اللخصوص آب و آبمیوه های طبیعی مثل آناناس،پرتقال و کرفس علاوه بر بهبود ورم بینی کمک کننده به بهبود سرماخوردگی می‌باشد.
  • ویتامین و پروتئین مصرف کنید: مصرف ویتامین و پروتئین از یک ماه قبل از عمل زیبایی بینی و یک ماه پس از آن بسیار به بهبودی جای زخم ها و کمک کردن به تقویت سیستم دفاعی بدن مفید می‌باشد.
  • آبریزش بینی: آبریزش بینی بعد از جراحی زیبایی بینی بسیار طبیعی می‌باشد و در اثر سرماخوردگی آبریزش بینی بیشتر نیز می‌شود برای بهبود آن می‌توانید از قرص آنتی هیستامین استفاده کنید.
  • استراحت کنید: بعد از عمل زیبایی بینی برای بهبودی خود و رفع سرماخوردگی باید تا جایی که می‌توانید استراحت کنید تا زودتر سرماخوردگی از بدن بیرود برود و به حالت نرمال برسید.

توصیه دکتر فریدون پورنصر

با رعایت کردن موارد گفته شده در این مقاله می توانید بعد از عمل بینی در صورت ابتلا به سرماخوردگی بدون بروز مشکل برای بینی خود خیلی سریع سرماخوردگی خود را بهبود ببخشید و خود را برای بهبود بینی خود آماده سازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *