ساخت ضدعفونی کننده دست بدون الکل

ساخت ضدعفونی کننده دست بدون الکل

در این روز های که ویروس کرونا گسترش جهانی پیدا کرده است، کمبود الکل و ژل های ضدعفونی کننده برای مردم مشکل ساز شده است و همچنین نیاز به استفاده ضدعفونی کننده ها برای پیشگیری از ویروس کرونا (کووید ۱۹) بسیار حیاتی می‌باشد. در این مقاله تصمیم داریم به شما نحوه ساخت ضدعفونی کننده دست بدون الکل را آموزش دهیم تا در صورت در دسترس نبودن الکل بتوانید برای ساخت ضدعفونی کننده دست بدون الکل اقدام نمایید.

ساخت ضدعفونی کننده دست بدون الکل

ویروس کرونا (کووید ۱۹) ذاتا ساختاری چربی شکل دارد و به همین دلیل موادی که خاصیت اسیدی داشته باشند می‌توانند لایه بیرونی کرونا ویروس که از جنس چربی می‌باشد را از بین ببرند و باعث نابودی این ویروس بشوند.

برای از بین بردن کرونا ویروس بهترین مواد می‌تواند الکل، وایتکس و آب اکسیژنه باشد. مصرف الکل با مخلوط کردن ژل آلوئه‌ورا و آب می‌تواند برای ضدعفونی کردن دست ها بدون خشک کردن پوست استفاده شود.

اما مصرف وایتکس و آب اکسیژنه برای پوست دست ها مناسب نمی‌باشد و با مصرف مداوم آن باعث خشکی پوست و مشکلات دیگر پوستی می‌شود.

برای ساخت محلول ضدعفونی کردن دست بدون الکل در ادامه مقاله ۲ روش مفید برای شما شرح داده این تا بتوانید از این روش ها برای ضدعفونی کردن دست ها برای پیشگیری از کرونا ویروس استفاده نمایید.

ساخت ضدعفونی کننده دست بدون الکل

ساخت محلول ضدعفونی دست با سرکه

برای ساخت محلول ضدعفونی دست با سرکه می‌توانید در داخل یک بطری اسپری کننده یک واحد سرکه سفید و یک واحد آب جوشیده شده سرد ریخته و ۵ الی ۱۵ قطره اسانس معطر ریخته و برای ضدعفونی دست ها از آن استفاده نمایید.

در نظر داشته باشید منظور از واحد استفاده از ظرفی ثابت برای اندازه گیری می‌باشد.

ساخت محلول ضدعفونی دست با سرکه و جوش شیرین

در یک کاسه تمیز ۴ فنجان آب داغ و یک چهارم فنجان سرکه سفید به همراه ۲ قاشق غذا خوری جوش شیرین ریخته و محلول را هم بزنید تا جوش شیرین حل شود. سپس یک عدد لیمو ترش بزرگ را از وسط نصف کرده و با پوست داخل محلول گذاشته و بگذارید سرد شود. پس از سرد شدن لیمو ترش را داخل محلول بچلانید و سپس با یک الک ریز محلول را صاف نمایید و ۵ قطره اسانس معطر داخل آن بریزید. سپس محلول را داخل بطری اسپری ریخته و برای ضد عفونی کردن دست ها استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *