زیاد بودن فاصله بینی از صورت

زیاد بودن فاصله بینی از صورت

 زیاد بودن فاصله بینی از صورت ،یعنی بینی خیلی برجسته است و فاصله بینی از صورت زیاد است. اگر نسبت فاصله نوک بینی تا صورت از طول بینی تا صورت بیشتر از ۶۰ درصد باشد می توان گفت که فاصله  بینی از صورت زیاد است. البته بسیاری از جراحان این فاصله را بر اثر تجربیات جراحی خود به صورت نسبی به دست می آورند. در این مقاله انواع شکل هایی که امکان دارد فاصله بینی از صورت زیاد باشد را برای شما  گرداوری کرده ایم. 

توضیح زیاد بودن فاصله بینی از صورت

 

در بسیاری از بیماران که احساس می‌کند بینی آن ها بزرگ است،در واقع فاصله بینی از صورت زیاد بوده و این حس بزرگ بودن بینی را به آنها می‌دهد. 

در این نوع بیماران ارتفاع بینی همانطور که گفته شد از صورت زیان است و همچنین فاصله پل بینی نیز از صورت زیاد می باشد.

 اگر در تصویر پایین مشاهده بکنید، میبینید که نوک بینی بیمار از صورت فاصله زیادی دارد. همچنین فاصله بین صورت و پل بینی نیز زیاد می باشد. در عکس زیر فلش قرمز نشان دهنده نوک بینی، فلش آبی نشان دهنده پل بینی  است.

 در این نوع اتفاق که هم نوک بینی و هم  پل بینی از صورت فاصله زیادی دارد، امکان دارد به اشتباه بیماران در نظر بگیرند که بینی بزرگی  دارند.

زیاد بودن فاصله بینی از صورت

در صورت دیگر امکان دارد پل بینی نرمال باشد ولی فاصله نوک بینی از صورت زیاد باشد. در این نوع از بیماران زیاد بودن فاصله بینی از صورت  کاملا مشهود است. در عکس زیر نمونه ای از این مثال را مشاهده کنید.

زیاد بودن فاصله بینی از صورت

نمای داخلی بینی هایی که فاصله زیادی صورت دارند

 

اجزایی که در شکل دهی فاصله نوک بینی از صورت تاثیر گذار هستند، غضروف های جانبی پایینی بینی می باشد. این غضروف با به دو جفت غضروف که  در میانه پایینی بینی قرار دارد گفته می شود. معمولاً در این نوع بینی ها فاصله این غضروف ها زیاد می باشد در نتیجه زیاد شدن فاصله بینی بیمار از صورت می انجامد.

 

 حل مشکل ارتفاع بینی به وسیله عمل بینی

 

 برای جراحی بینی که کاهش ارتفاع بینی را به دنبال دارد، تمرکز جراح بر روی کوتاه کردن غضروف های جانبی پایینی بینی است. در بعضی موارد هم امکان دارد این غضروف و کاملاً از بینی جدا شود و محل قرارگیری آنها تغییر کند.

در مواردی هم که نیاز باشد عمل بینی ارتفاع آن  کم گردد، جراحی نیاز است که پل بینی را به وسیله سوهان کشی و اندازه مورد نیاز برساند.البته انتخاب روش های کوتاه کردن فاصله بینی از صورت مختلف است که به تشخیص خود پزشک و شرایط بینی بیمار انجام می شود.

جلسه مشاوره قبل از عمل بینی

 

 طرح جلسه مشاوره قبل از عمل بینی  امکان دارد پزشک شما بینی تان را اندازه گیری کند تا بتواند تشخیص دهد چه مقدار از بینی باید برای کاهش ارتفاع کم شود. البته با گرفتن عکس فتوگرافی پزشکی عکسهای بیمار به صورت مندرج گرفته می شود  می‌شود میزان کاهش ارتفاع بینی از صورت را متوجه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *