رژیم غذایی قبل از عمل بینی چیست؟

رژیم غذایی قبل از عمل بینی

بعد از تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی، نکته مهمی که توسط جراح به بیمار توصیه می شود رژیم غذایی قبل از عمل بینی می‌باشد. در این مطلب می خواهیم ببینیم که قبل از عمل بینی چه نوع تغذیه ای مناسب بیمار می باشد تا خطرات و مشکلات احتمالی بعد از انجام جراحی بینی را کاهش دهد.

رژیم غذایی قبل از عمل بینی

تقریبا ۲ الی ۳ هفته قبل از عمل، زمان مناسبی است که بیمار بتواند بدن خود را برای انجام جراحی بینی و بیهوشی در حین عمل، و همچنین برای رویارویی با استرس جراحی آماده شود. در ادامه برخی مواد مغذی که می توانید قبل از انجام عمل زیبایی بینی مصرف کنید را مورد بررسی قرار می دهیم.

ویتامین و مواد معدنی

مصرف مولتی ویتامین تقریباً سه هفته قبل از عمل بینی می تواند به بهبود زخم ها کمک شایانی کند. از بین ویتامین ها، ویتامین ث به بهبود زخم ها بسیار کمک کننده هست و توصیه می‌شود قبل از عمل بینی روزی یک بار مصرف شود. البته مصرف ویتامین E هم مناسب است ولی اگر بیشتر از ۴۰۰ میلی گرم در روز مصرف شود احتمال کبودی و خونریزی را افزایش می دهد.

پروتئین

مصرف پروتئین برای ساخت و ترمیم بافت های جراحی شده بسیار ضروری می باشد. زیرا تمام بافت های بدن متشکل از پروتئین می‌باشد، مصرف آن قبل از جراحی بینی کمک کننده به بهبود بافت های جراحی شده می شود.

 

رژیم غذایی قبل از عمل بینی

پرهیزات قبل از عمل بینی

چای سبز

چای سبز با اینکه منبع آنتی اکسیدان می باشد و دم کردنی بسیار محبوبی است، میتواند تاثیر منفی برای بیهوشی و موجب افزایش فشار خون و ضربان قلب را داشته باشد. پس حداقل ۱۰ روز قبل از جراحی زیبایی بینی مصرف چای سبز را قطع کرده و برای مصرف مجدد آن از پزشک خود جویا بشوید.

میوه و سبزیجات

میوه و سبزیجات معمولا برای بدن مفید است. اما توصیه می شود ۲۴ ساعت قبل از عمل بینی از مصرف فیبر خودداری شود. این توصیه به این دلیل می باشد که هضم سبزیجات و فیبر طولانی تر از مواد غذایی دیگر می باشد و باید حجم مواد غذایی در بدن فبل از عمل بینی کم باشد.

مصرف الکل و سیگار

توصیه جدی می شود تا حداقل ۳ هفته قبل از جراحی بینی مصرف الکل و سیگار قطع گردد تا هنگام جراحی بینی مشکل در بیهوشی بیمار به وجود نیاورد. مصرف الکل و سیگار باعث می‌شود تا متخصص بیهوشی به ناچار از دوز بیشتری در حین عمل بینی استفاده کند که این موضوع عوارض بیهوشی را پس از جراحی بالاتر می برد که برای بیمار مناسب نیست.

در نتیجه با رعایت رژیم غذای قبل از عمل بینی می توانید بدن خود را برای جراحی بهتر و راحت تر آماده کنید و همچنین پس از جراحی بینی بهتر به استقبال بهبودی بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *