روند بهبودی بعد از جراحی بینی

بهبودی بعد از جراحی بینی

همانطوریکه می دانید جراحی زیبایی بینی اغلب شامل تغییرات اساسی در استخوان و غضروف ها می شود، بنابراین ممکن است بدن انسان زمان طولانی تری نیاز به ترمیم و درمان خود داشته باشد. معمولا زمان بهبودی بعد از جراحی بینی حدود دو هفته می باشد، اما بدلیل اینکه درمانها و تغییرات در بیماران مختلف، متفاوت است، همین امر سبب می شود که زمان بهبودی در بیماران نیز متفاوت باشد. زمان بهبودی شما بستگی به چندین عامل متفاوت دارد که شامل موارد زیر میباشند:

  • وضعیت سلامتی بیمار قبل از جراحی
  • تعداد تغییرات که برای رسیدن به بینی ایده آل ایجاد شده است
  • کیفیت مراقبت های مورد نیاز شما بعد از جراحی زیبایی بینی

برای بیشتر بیماران، ۲۴ تا ۴۸ ساعات اولیه بعد از جراحی سخت ترین ساعات میباشد. بدلیل اینکه هنوز اثر داروهای بیهوشی بصورت کامل از بین نرفته است و به همین دلیل بیمار احساس خوشایندی را تجربه نمی کند. جراح چند داروی آرامش بخش برای بیمار تجویز می کند و تاکید دکتر پورنصر و بیشتر جراحان برای استفاده از داروهای آرامش بخش تنها در صورت احساس درد است (که به ندرت در بیماران مشاهده می شود). در ۲۴ ساعت اولیه بیشتر بیماران این موارد را تجربه می کنند:

  • سردرد
  • ترشح خون از بینی
  • تورم
  • کبودی

به بیشتر بیماران توصیه می شود که ۲۴ ساعت اولیه را به استراحت بپردازند و هر از گاهی برای کاهش تورم از تخت خارج شوند و شروع به راه رفتن
در منزل کنند این امر سبب می شود که تورم آنها سریعتر بهبود یابد. در صورتیکه از تخت خواب بلند می شوید از دیگران برای این امر کمک بگیرید و در صورتیکه احساس سرگیجگی دارید دیگر به راه رفتن ادامه ندهید. در یک هفته اول به هیچ وجه سر خود را برای برداشتن چیزی به پایین خم نکنید. بعد از جراحی به مدت یک ماه بر زیر سر خود دو تا سه بالشت قرار دهید تا سر شما بالاتر از بدن قرار گیرد همین امر سبب کاهش تورم خواهد شد. ترشح خون از بینی کاملا نرمال میباشد در صورت مشاهده هیجان زده نشوید و در مدت ۴۸ تا ۷۲ ساعت اولیه انتظار این مورد میرود و کاملا طبیعی است. اما اگر حجم خونریزی شما زیاد شد سریعا با جراح خود تماس بگیرید.

بعد از یک تا ده روز از جراحی، بیماران اولین ویزیت با دکتر جراح حود را خواهند داشت تا جراح مراحل بهبودی شان را بررسی نموده و گچ بینی را باز نماید. بعد از این کبودی شما شروع به برطرف شدن خواهد کرد، و ورم نیز در گذر زمان کمتر خواهد شد. از این پس، چسب بینی است که برای کاهش تورم بکار برده می شود. (برای اطلاعات بیشتر در زمینه
اهمیت چسب زدن و دلایل آن بر روی
لینک کلیک
فرمایید.)

توصیه دکتر پورنصر

بیماران می توانند ساعتی قبل از ویزیت و مراجعه به مطب، استحمام نمایند این امر سبب می شود که گچ بینی راحتر برداشته شود.

 

بیشتر بیماران بعد از برداشته شدن گچ بینی می توانند به محل کار خود بازگشته و کارهای نرمال خود را انجام دهند، اما توجه داشته باشید که از انجام فعالیت هایی نظیر ورزش و بلند کردن وزنه و فعالیت های شدید ورزشی به مدت یکماه اجتناب کنید. بیماران باید از انجام تمامی فعالیت های فیزیکی شدید به مدت دو ماه اجتناب نمایند.

توصیه مهم: از انجام مسافرت با هواپیما درست بعد از جراحی پرهیز کنید جونکه تغییرات فشار هوا می تواند اثرات منفی بر نتیجه عمل زیبای تان داشته باشد.

۲۰ توصیه مهم بعد از جراحی زیبایی بینی که همه بیماران باید آنها را انجام دهند بصورت یک مقاله در سایت آورده شده است برای مطالعه بر روی
لینک کلیک فرمایید.

 

برای بیشتر بیماران، احساس رضایتی که آنها بعد از جراحی زیبایی بینی دارند تمامی دردها یا ناخوشایندی های که آنها در روند بهبودی تجربه کرده اند را جبران می کند. بزودی تمامی عوارض جانبی بعد از جراحی از بین خواهد رفت. بخاطر داشته باشد که نتیجه نهایی جراحی بینی شما بعد از یکسال مشخص خواهد شد زیرا تورم بینی بصورت کامل از بین میرود. بنابراین از قضاوت درباره جراحی خود پرهیز کنید و به دیگران نیز اجازه اظهار نظر در این زمینه را ندهید.

در آخر هر پرسشی که برایتان ایجاد میشود بر روی کاغذی یادداشت کنید و یا از طریق
وب سایت ما و یا به ایمیل ما
info@dr-pournasr.com از جراح خود بپرسید.

شایان ذکر است که طی جلسه مشاوره با جراح معالج تمامی توضیحات لازم به مراجعه کننده داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *